Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

Nie będzie połączenia banku Pekao i Alior Banku

08.08.2018 12:06  Fuzje
Nie będzie połączenia banku Pekao i Alior Banku Nie będzie połączenia banku Pekao S.A. i Alior Banku. Informację na ten temat podały wczoraj banki w komunikatach giełdowych.

Prezes Pekao S.A. Maciej Krupiński powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że decyzja zapadła wspólnie z zarządem Alior Banku. Powiedział on, że oba zarządy doszły do wniosku, iż realizacja strategii osobno jest bardziej korzystna zarówno dla akcjonariuszy, jak i dla klientów banków.

Michał Krupiński przypomniał, że obie instytucje mają inne profile rozwoju oraz innych klientów. Jego zdaniem decyzja została dobrze przyjęta przez akcjonariuszy, ponieważ dzisiejszy kurs akcji banku Pekao S.A. na warszawskiej giełdzie zwyżkuje - około południa o prawie 8 procent. Prezes Krupiński jest też przekonany, że decyzja będzie dobrze przyjęta przez pracowników banków.

Banki o możliwości ścisłej współpracy informowały pod koniec ubiegłego roku. Podpisały nawet w tej sprawie list intencyjny, który nie wykluczał możliwości połączenia podmiotów.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes