Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

PKN Orlen przekazał KE propozycję warunków zaradczych dot. fuzji z Grupą Lotos

22.10.2019 11:11  Fuzje
PKN Orlen przekazał KE propozycję warunków zaradczych dot. fuzji z Grupą Lotos PKN Orlen przekazał Komisji Europejskiej propozycję warunków zaradczych dotyczących fuzji z Grupą Lotos, poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek.

"Złożyliśmy propozycję warunków zaradczych Komisji Europejskiej. Z perspektywy PKN Orlen oceniamy je jako dobre. Te warunki muszą pozwolić nam przeprowadzić tę transakcję, a Skarbowi Państwa - zgodzić się na nią" - powiedział Obajtek dziennikarzom.

"Nie postawimy warunków, które nie spinają biznesowo tej transakcji, ona musi się nam opłacać" - podkreślił.

O szczegółach środków zaradczych PKN Orlen poinformuje w późniejszych terminie, zapowiedział także prezes.

Na początku października Obajtek zapowiadał, że PKN Orlen planuje złożyć środki zaradcze dotyczące przejęcia Grupy Lotos w Komisji Europejskiej w najbliższych dniach, niezależnie od uruchomienia przez KE procedury "stop the clock".

Proces przejęcia kapitałowego Grupy Lotos przez PKN Orlen został zainicjowany w lutym 2018 roku, podpisaniem listu intencyjnego ze Skarbem Państwa, który posiada w gdańskiej spółce 53,19% głosów na walnym zgromadzeniu. Z kolei w kwietniu 2018 roku w gdańskiej spółce rozpoczął się proces due diligence. Natomiast w listopadzie ubiegłego roku PKN Orlen złożył w Komisji Europejskiej wstępną wersję wniosku o zgodę na koncentrację. Ostateczny wniosek trafił do Komisji na początku lipca br. Dodatkowo pod koniec sierpnia podpisane zostało porozumienie pomiędzy PKN Orlen, a Skarbem Państwa i Grupą Lotos określające ramową strukturę transakcji przejęcia gdańskiej spółki.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Źródło: ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Bloober Team SA, Piotr Babieno - Prezes Zarządu, #326 ZE SPÓŁEK   startupy.tv| Konrad Okła, Realko24.com
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes