Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

PKP PLK przejmuje firmę naprawczą

17.07.2018 15:34  Fuzje
PKP PLK przejmuje firmę naprawczą PKP Polskie Linie Kolejowe kupiły Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury. Od przyszłego tygodnia pracownicy tej firmy rozpoczną prace remontowe na polskich torach.

Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel powiedział, że przedsiębiorstwo kosztowało około 60 milionów złotych, ale trzeba będzie w nie zainwestować. Odpowiadając na pytanie Informacyjnej Agencji Radiowej, prezes Merchel poinformował, że około 70 procent maszyn PNI nie ma przeglądów technicznych, ponieważ wcześniej nie były używane. Na inwestycje w maszyny PKP PLK wyda w tym roku kilkanaście milionów złotych. W przyszłym roku wydatki na inwestycje mogą być podobne. PKP PLK kupiła część aktywów firmy, która znajdowała się w upadłości układowej.

Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury zatrudnia aktualnie około 260 pracowników. Z tego około 190 to operatorzy maszyn, robotnicy, monterzy. Dla nich, jak mówi szef PKP PLK, pracy nie zabraknie. Pytany przez IAR prezes Merchel, powiedział, że spółka będzie chciała zatrudnić dodatkowe osoby na te stanowiska.

Polskie Linie Kolejowe poinformowały o transakcji dzisiaj, ale umowę w tej sprawie podpisano 13 lipca. PNI to firma realizująca budowy, modernizacje czy remonty infrastruktury kolejowej.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes