Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

Polski Konsalnet przed szanghajską giełdą

25.04.2017 10:51  Fuzje
Polski Konsalnet przed szanghajską giełdą Prezesi Konsalnetu oraz chińskiej China Security & Fire, która zamierza przejąć polską firmę ochroniarską, składali wyjaśnienia na giełdzie w Szanghaju, gdzie notowany jest chiński podmiot. Relacje z tego spotkania publikują chińskie media. Spotkanie przed organami szanghajskiej giełdy opisuje należący do państwowej Agencji Xinhua dziennik "Shanghai Securities News".

Prezesi Konsalnetu oraz China Security & Fire odpowiadali na pytania związane z planami przejęcia przez stronę chińską polskiej firmy ochroniarskiej i ryzykiem z tym związanym dla chińskiego podmiotu. Prezes Konsalnetu mówił między innymi o sporach pracowniczych, zapewniając, że wszystkie sprawy, w które uwikłana była firma w minionych latach, w 100% kończyły się z pozytywnym wynikiem dla Konsalnetu. Jak poinformowano, Konsalnet ma być przejęty za sumę 488 mln złotych.

Prezes chińskiej spółki, Tu Guoshen poinformował, że firma weszła już na rynki Australii, Nowej Zelandii i Tajlandii, a dzięki Konsalnetowi wejdzie do Europy. Prezes Konsalnetu Jacek Pogonowski dodał zaś, że firma w najbliższych latach planuje zwiększyć udziały w polskim rynku z 10 do 15-20 procent. Według chińskiego dziennika przedstawiciele szanghajskiej giełdy pozytywnie przyjęli wyjaśnienia obu firm. Przejęcie Konsalnetu przez Chińczyków ma nastąpić do końca wakacji.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes