Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

Polskie ePłatności wchodzą w płatności internetowe

05.03.2018 14:23  Fuzje
Polskie ePłatności wchodzą w płatności internetowe
1 marca Polskie ePłatności sfinalizowały zakup 100% udziałów firmy PayLane specjalizującej się w realizacji płatności za zakupy on-line. Dzięki tej transakcji PeP poszerza swoją ofertę o płatności internetowe, tym samym stając się dostawcą kompleksowych usług płatniczych: zarówno on-line, jak i off-line.

PeP wzmacnia swoją pozycję na podium w branży płatności bezgotówkowych dzięki szerokiej ofercie usług umożliwiających rozwój MŚP.
 
Polskie ePłatności poszerzają swoją ofertę stając się dostawcą kompleksowych usług płatniczych: zarówno w świecie on-line, jak i za pośrednictwem jednej z największych w Polsce sieci terminali naziemnych. Włączenie internetowych płatności do asortymentu PeP było możliwe dzięki finalizacji zakupu udziałów firmy PayLane, która od 2005 roku świadczy usługi związane z płatnościami internetowymi.

W wyniku transakcji Polskie ePłatności zostały wyłącznym właścicielem PayLane. 
 
PayLane jest dostawcą usług płatności internetowych, działającym od 2005 roku na rynku polskim i zagranicznym.  Oferuje usługi płatnicze on-line poprzez karty kredytowe, debetowe, polecenia przelewu i zapłaty, e-portfel, a także pay-by-link z najważniejszymi instytucjami finansowymi w kraju. Posiada ponad 300 aktywnych merchantów, a w 2017 obsłużył płatności o wartości blisko 200 mln PLN przy wzroście sprzedaży o 38%. Nie bez znaczenia jest również fakt, że PayLane umożliwia dokonywanie transakcji w walutach z całego świata i posiada status Krajowej Instytucji Płatniczej (KIP), której PeP będzie beneficjentem.
 
To już druga akwizycja przeprowadzona przez Polskie ePłatności na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy. W ramach systematycznie realizowanej strategii dynamicznego rozwoju firmy, w czerwcu 2017 roku spółka przejęła od Kolportera usługi płatności elektronicznych, co praktycznie podwoiło  liczbę terminali płatniczych obsługiwanych przez PeP. 
– Dzięki tej akwizycji, PeP staje się wszechstronnym dostawcą usług płatniczych tak off-line, jak i on-line.

Chcemy być ważnym graczem na dynamicznym rynku e-commerce, w którym następuje migracja użytkowników z zakupów w sklepach fizycznych w stronę zakupów w internecie. Chcemy być graczem omni-channel - czyli we wszystkich kanałach dystrybucji, w których są aktywni nasi klienci. Oprócz terminali płatniczych będziemy im oferować także akceptację płatności internetowych – mówi Jarosław Mikos, prezes Polskich ePłatności.
 
Według badań gotówka, która długo królowała na polskim rynku, jest systematycznie wypierana przez karty – rynek płatności nimi co roku wzrasta o ok. 20 proc. Z danych opublikowanych przez Gemiusi  wynika, że w 2017 roku aż 54 proc. Polaków dokonywało zakupów w sieci. Wszystko wskazuje na to, że płatności bezgotówkowe będą rosły w siłę, a wraz z nimi liczba korzystających z nich sklepów. 
 
– Ta transakcja otwiera przed nami nowe perspektywy, związane z poszerzeniem asortymentu usług. Teraz będziemy mogli zaoferować naszym klientom jeszcze lepsze i szersze możliwości przy zachowaniu najwyższych standardów obsługi – dodaje Karol Zielinski, prezes PayLane.
 
Spółka Polskie ePłatności specjalizuje się w procesowaniu płatności bezgotówkowych i dostarczaniu innowacyjnych usług dla biznesu, zapewniając obsługę transakcji płatniczych dokonywanych za pomocą kart płatniczych oraz realizację innych usług z wykorzystaniem terminali POS. Szeroki wachlarz usług oferowanych przez Polskie ePłatności obejmuje m.in. rozliczanie transakcji kartowych, cashback, DCC – płatność w walucie karty, doładowania telefonów komórkowych pre-paid, oraz obsługę zaawansowanych programów lojalnościowych.
 
PayLane

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes