Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

Prezes PGL: Proces zakładania grupy zakończony, celem sukces w regionie

10.10.2018 12:50  Fuzje
Prezes PGL: Proces zakładania grupy zakończony, celem sukces w regionie Polska Grupa Lotnicza (PGL) objęła dziś udziały wchodzących do niej spółek, co oznacza zakończenie procesu zakładania grupy, poinformował prezes PGL i PLL LOT Rafał Milczarski. 

"Proces zakładania Polskiej Grupy Lotniczej dziś się zakończył. Dziś rano w KPRM została podpisana transakcja objęcia przez PGL udziałów spółek PLL LOT, LOT AMS i LS Airport Services. Od dziś jesteśmy częścią PGL. Kapitał grupy zwiększył się z 1,2 mld zł do ponad 2,5 mld zł dziś. PGL to wielki impuls do rozwoju polskiego lotnictwa" - powiedział Milczarski podczas konferencji prasowej.

"To, co chcemy zrobić, to osiągnąć sukces w całym regionie. Chcemy, by PGL była ulubioną grupą lotniczą mieszkańców Europy Środkowej i Europy Wschodniej. Tak definiujemy nasz cel" - dodał.

Według niego, powołanie PGL pozwoli lepiej obsłużyć pasażera, stworzyć bardziej konkurencyjny produkt i zapewnić bezproblemową podróż.

Stworzenie PGL to również "uwspólnienie" strategii wchodzących do niej spółek, wskazał Milczarski.

Przypomniał, że według Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC), polskie lotniska obsłużą ponad 95 mln pasażerów rocznie do 2035 r. 

"Byłoby zaniedbaniem, gdybyśmy z tego rosnącego tortu nie starali się czegoś uszczknąć dla siebie" - podkreślił. 

Polska Grupa Lotnicza została powołana w styczniu 2018 r., natomiast w sierpniu 2018 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie przez PGL spółek PLL LOT, LOT AMS i LS Airport Services. Celem PGL jest konsolidacja aktywów Skarbu Państwa na rynku lotniczym.

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes