Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

Rok temu LOT przejął estońskie linie lotnicze

04.11.2017 02:45  Fuzje
Rok temu LOT przejął estońskie linie lotnicze Rok temu, 4 listopada 2016 roku, Polskie Linie Lotnicze LOT przejęły estońskiego narodowego przewoźnika - linie Nordica. Od tego czasu estońskie samoloty latają pod polskim kodem, a na kadłubach samolotów należących do Nordiki widnieją emblematy LOT-u i estońskich linii.

Rok współpracy podsumował prezes LOT-u Rafał Milczarski. Dla naszego narodowego przewoźnika umowa umożliwiła otwarcie na nowe rynki. Dla Nordiki oznaczała poszerzenie oferty. Rafał Milczarski podkreśla, że jest to model współpracy korzystny dla obu stron. Dodał, że umowa pozwoliła zachować estońskim liniom lotniczym swoją tożsamość i odrębność. Z drugiej strony, Nordica korzysta z dobrodziejstw skali, jaką daje siatka połączeń LOT-u.

Prezes zaznaczył, że to właśnie polski przewoźnik jest największą i najsilniejszą linią lotniczą w regionie. Nie wykluczył że w przyszłości zostaną zawarte podobne umowy z innymi przewoźnikami z regionu Europy Środkowo - Wschodniej. Nie chciał jednak zdradzać szczegółów. Rafał Milczarski zapowiedział, że opinia publiczna zostanie poinformowana o kolejnym porozumieniu wtedy, kiedy do niego dojdzie.

Polskie Linie lotnicze LOT od początku 2016 roku rozbudowują siatkę połączeń. Uruchomiono między innymi regularne rejsy do Tokio, Seulu oraz do Los Angeles. Przywrócono też loty z Krakowa do Chicago oraz z Warszawy do Newark w Stanach Zjednoczonych. Przewoźnik rozbudowuje także siatkę europejskich połączeń.

IAR  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes