Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

Van Ameyde Group i ProfiBiz łączą siły

19.01.2012 10:55  Fuzje
Van Ameyde Group i ProfiBiz łączą siły Po 10 latach stabilnego umacniania pozycji lidera na krajowym rynku likwidacji szkód warszawska spółka ProfiBiz postawiła na ekspansję. Wsparcie europejskiej grupy kapitałowej Van Ameyde pozwoli na poszerzenie portfolio usług obydwu firm.

29 listopada br. Krzysztof Baca, prezes zarządu i właściciel ProfiBiz, Agnieszka Kamińska, wiceprezes zarządu spółki i Piet Middelkoop, prezes zarządu Van Ameyde Group, podpisali umowę o połączeniu.

1 stycznia 2012 r. Van Ameyde Group, międzynarodowa firma specjalizująca w profesjonalnym outsourcingu dla firm z branży ubezpieczeniowej i w zarządzaniu ryzykiem, obejmie większościowe udziały w polskiej spółce.

Nowopowstała spółka Van Ameyde Polska przejęła już dotychczasową działalność Van Ameyde Group na terenie Polski, gwarantując tym samym ciągłość obsługi w zakresie szkód z tzw. zielonej karty oraz czwartej dyrektywy komunikacyjnej.

W wyniku przejęcia udziałów obecny zarząd ProfiBiz, Krzysztof Baca i Agnieszka Kamińska, zostanie poszerzony o przedstawiciela Van Ameyde Group – Krzysztofa Jabłońskiego, pełniącego także funkcję Dyrektora Zarządzającego Van Ameyde Central and Eastern Europe. W Van Ameyde Polska będzie on odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

- Połączenie pozwoli na współpracę operacyjną, która zapewni obu firmom  zwiększenie wartości dodanej do dotychczasowych działań. Van Ameyde uzyskuje dostęp do rynku polskiego, a przed ProfiBiz otwierają się nowe możliwości związane z wykorzystaniem 65 letnich doświadczeń Van Ameyde w ponad 28 krajach. – mówi Krzysztof Jabłoński, członek zarządu w Van Ameyde Polska.

ProfiBiz Sp. z o.o.

es


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com
biznes