Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

WDX kupuje od francuskiej grupy Feralco połowę udziałów w spółce zależnej za kwotę 3 mln zł i przejmuje na nią pełną kontrolę

07.12.2017 11:29  Fuzje
WDX kupuje od francuskiej grupy Feralco połowę udziałów w spółce zależnej za kwotę 3 mln zł i przejmuje na nią pełną kontrolę
WDX, notowana na GPW Spółka oferująca kompleksowe rozwiązania z zakresu wyposażenia magazynów podpisała umowę nabycia 50 proc. udziałów w spółce Wandalex-Feralco na kwotę ok. 0,72 mln euro, finansowanych ze środków własnych. Przejęcie pozwoli WDX na swobodną dystrybucję rozwiązań regałowych w całej Europie oraz przyczyni się do ograniczenia kosztów produkcji i samodzielnego wyznaczania kierunków rozwoju spółki.
 
Wandalex-Feralco funkcjonuje na rynku od 2000 r. i zajmuje się produkcją elementów regałów magazynowych w Zgierzu. Prawie cały wolumen produktów i rozwiązań trafiał do spółki WDX, która dotychczas dysponowała 50-proc. udziałów w kapitale spółki. Przejęcie wynika z chęci silniejszego rozwoju spółki zależnej, wynikającej z oczekiwanych sprzyjających warunków rynkowych.
 
– Z sukcesem zakończyliśmy rozmowy z grupą Feralco i obecnie dysponujemy 100-proc. udziałów 
w spółce zależnej. To krok wpisujący się w naszą strategię, dzięki któremu poprawiamy pozycję konkurencyjną WDX, posiadając pełną decyzyjność w spółce – powiedział Marek Skrzeczyński, Prezes Zarządu WDX S.A.
 
Suma bilansowa Wandalex-Feralco na 30.09.2017 wynosiła 12,8 mln zł, przy przychodach po 9 mies. rzędu 21,5 mln zł i zysku EBIT i zysku netto rzędu 0,5 i 0,4 mln zł. 
 
– Przejęcie z jednej strony otwiera przed nami znaczne mozliwości dystrybucji rozwiązań regałowych w całej Europie - dotychczas w ramach porozumienia z francuskim partnerem oferowaliśmy nasze produkty w Europie Wschodniej. Z drugiej strony, ograniczamy koszty działalności - prawie całość sprzedaży spółki trafiała do WDX, co przy dotychczasowej konsolidacji połowy udziałów, obecnie oznacza istotny spadek kosztów – dodał Marek Skrzeczyński.
 
W 2016 r. sprzedaż Wandalex-Feralco do WDX S.A. stanowiła 91 proc., a w trzech kwartałach 2017 roku było to 99 proc.
W ramach umowy, grupa Feralco zobowiązało się do zapewnienia WDX do końca 2020 r. dostępu do elementów do dalszej produkcji i do oprogramowania obliczeniowego i jego aktualizacji.
 
WDX S.A. 

Notowania GPW
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes