Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

MyHeritage.com przejął portal rodzinny Moikrewni.pl

03.02.2010 12:14  Fuzje
MyHeritage.com przejął portal rodzinny Moikrewni.pl
Z 13 milionami drzew genealogicznych, 47 milionami członków i 530 milionami profili, MyHeritage.com staje się największą międzynarodową stroną poświęconą rodzinom w Internecie.

MyHeritage.com, firma, która łączy rodziny z przeszłością i ze sobą, ogłosiła dzisiaj znaczne rozszerzenie swojej globalnej sieci rodzinnej poprzez przejęcie serwisu Moikrewni.pl, który prowadzi sieć 10 wiodących na rynku stron rodzinnych, między innymi Moikrewni.pl (Polska) oraz Dynastree.com (USA).

"MyHeritage.com stworzyło samodzielnie zaufany dom dla rodzin w Internecie. Poprzez integrację tych dwóch portali rodzinnych w jedną międzynarodową platformę podejmujemy wielki krok w realizacji naszej wizji łączenia rodzin na całym świecie" - mówi Gilad Japhet, założyciel i prezes MyHeritage.com oraz ojciec trójki dzieci.

"Cieszymy się na przyjęcie milionów nowych rodzin z najbardziej ważnych rynków dla naszej platformy. Czekamy z niecierpliwością, aby zaoferować naszym nowym członkom łatwą migrację, która będzie chronić ich prywatność, a my będziemy im dostarczać nowe technologie oraz to, co najlepsze z naszych połączonych serwisów, wsparcie w badaniu historii rodziny, dzielenie się ważnymi wspomnieniami i pielęgnowanie kontaktów rodzinnych".

MyHeritage.com posiada 47 milionów już zarejestrowanych międzynarodowych Użytkowników i oferuje swoje usługi w 35 językach. Przejęcie Moikrewni.pl i pozostałych wersji językowych serwisu, pomogło MyHeritage.com wzmocnić siłę na już istniejących platformach MyHeritage.com w tych krajach, między innymi w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, we Francji jak również rozpoczęto działanie na większą skalę w kluczowych europejskich rynkach takich jak Niemcy, Polska oraz Holandia, a także na kilku głównych rynkach Ameryki Łacińskiej.

Połączenie tych platform w jedną międzynarodową platformę zwiększa rozmiar MyHeritage.com do 13 milionów unikalnych drzew genealogicznych, wliczając 530 milionów profili genealogicznych. Zwiększona skala prywatności - narzuca egzekwowanie wykresów drzew rodziny, zapewniając im większe możliwości dla rodzin, dzięki czemu jeszcze łatwiej jest odnaleźć nieznanych dotąd krewnych i odkryć więcej informacji o ich unikalnych historiach rodzinnych. Pomoże to na przykład w kontakcie pomiędzy Użytkownikami z ich europejskimi krewnymi i przodkami. W ramach przejęcia MyHeritage.com otworzy biuro w Hamburgu, gdzie doświadczeni pracownicy Moikrewni.pl będą mieli swoją siedzibę.

"Facebook buduje niezwykle przydatną sieć kontaktów towarzyskich, a GoldenLine naszych powiązań zawodowych, natomiast MyHeritage.com buduje wyjątkowo cenny graf naszego życia rodzinnego, jak i naszej przeszłości oraz teraźniejszości - mówi Saul Klein, członek zarządu MyHeritage.com, partner w Index Ventures oraz ojciec dwójki dzieci. - Poprzez rozszerzenie skali oraz zasięgu geograficznego drzew genealogicznych rodzin na całym świecie oraz bezpiecznego udostępniania zdjęć, ważnych wydarzeń i odkrywania historii naszych rodzin, portal MyHeritage.com ma potencjał, aby stać się częścią struktury naszego życie online".

MyHeritage.com oferuje potężny zestaw narzędzi i technologii do zarządzania rodzinnymi kontaktami w Internecie, między innymi:

   -Wielokrotnie nagradzane bezpłatne oprogramowanie genealogiczne,
   -Zaawansowaną technologię Smart Matching™, która łączy drzewa genealogiczne o różnych językach, wymowie oraz ortografii, oraz
   -Zaawansowana technologia rozpoznawania twarzy, która jak za pomocą magii, automatycznie pinezkuje zdjęcia rodzinne.

Nowe technologie zaczerpnięte z Moikrewni.pl zostaną zintegrowane z systemami MyHeritage.com, począwszy od Generatora Herbów, który będzie dostępny na MyHeritage.com już w tym tygodniu.

"Jesteśmy naprawdę podekscytowani mogąc połączyć to co najlepsze z Moikrewni.pl i MyHeritage.com, aby móc przynieść jeszcze większe możliwości dla naszych użytkowników" - mówi Daniel Grözinger, współzałożyciel Moikrewni.pl.

"Począwszy od 2007 roku ukształtowaliśmy nasze usługi na poziomie liderów dla rynków europejskich jak i Ameryki Łacińskiej. Cieszymy się, że możemy współpracować z Giladem oraz jego zespołem, aby ułatwić rodzinom łatwiejsze pozostanie w kontakcie, wypełniając w ten sposób lukę w geografii, języku i czasie. Nasi Użytkownicy drzew genealogicznych są teraz bezpiecznie przeniesieni do MyHeritage.com, gdzie mogą nadal korzystać bezpłatnie z połączonych platform jak i wielu dodatkowych funkcji takich jak Smart Matching™ - inteligentne dopasowanie oraz z automatycznej technologii pinezkowania zdjęć".

Informacje o MyHeritage.com
MyHeritage.com zostało założone przez zespół ludzi, którzy łączą swoją pasję dla historii rodziny z rozwojem innowacyjnych technologii. Od momentu wprowadzenia w listopadzie 2005 roku MyHeritage.com stał się światowym liderem w międzynarodowej sieci dla rodzin w Internecie oraz drugiej co do wielkości stronie poświęconej historii rodziny. Najszybsze tempo wzrostu zauważalne jest poprzez przejęcia: Pearl Street Software (2007), Kindo.com (2008) i Moikrewni.pl (2009), które spowodowały, iż MyHeritage.com urósł do następujących rozmiarów: 47 milionów członków rodzin i 530 milionów profili. Firma posiada biura w Londynie, UK; Hamburgu, Niemczech; Boulder, Colorado, USA, Tel Awiwie, Izraelu. MyHeritage.com otrzymał dofinansowanie od Accel Partners i Index Ventures. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź http://www.myheritage.com.

Informacje o Moikrewni.pl
Moikrewni.pl, Verwandt.de, Dynastree.com, Dynastree.co.uk, Miparentela.com, Meusparentes.com.br, Meusparentes.com.pt, Parentistretti.it, Verwant.nl, Familleunie.fr, Akrabaonline.com i Semyaonline.com - zarządzane przez firmę OSN GmbH, stały się jednymi z najszybciej rosnących sieci społecznych na całym świecie w ciągu ostatnich dwóch lat. Moikrewni.pl zostało założone przez doświadczonych przedsiębiorców internetowych Daniela Grözingera i Svena Schmidta. W przeszłości obydwaj współpracowali z powodzeniem nad getgo.de - stroną do sprzedaży biletów online i dialo.de - portalu dla "żółtych stron". Ostatnio są zaangażowani w firmę Farbflut Entertainment GmbH, która stworzyła najpopularniejszą grę internetową w Niemczech- pennergame.de. Moikrewni.pl jest finansowany przez Hasso Plattner - współzałożyciela SAP oraz Anioła Biznesu Neuhaus Partners. Aby uzyskać więcej informacji kliknij na link: http://www.moikrewni.pl/prasa/prasa/fact-sheet.

Źródło: Business Wire
Informacja pochodzi z serwisu:
siz.pap.pl

an

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes