Jesteś w: Strona główna » Giełda

BM Alior Bank - GPW Tygodniowy

18.02.2019 13:01  Giełda
BM Alior Bank - GPW Tygodniowy Sytuacja rynkowa W bieżącym tygodniu do najważniejszych wydarzeń należy zaliczyć toczące się negocjacje handlowe w Waszyngtonie pomiędzy przedstawicielami USA i Chin oraz środowy protokół z posiedzenia Fed. Rozmowy z Pekinu przeniosły się do Stanów podtrzymując stanowisko, że nastąpiły znaczne postępy. W piątek mija zapowiedziany rozejm. Prezydent USA D.

Trump oświadczył w mediach, że zakłada możliwość przedłużenia „wstrzymania broni” o 60 dni. Dodatkowo krąży informacja, że niebawem ma się spotkać z prezydentem Chin. Istnieje ryzyko wprowadzenia stanu wyjątkowego w Stanach zapowiedzianego przez prezydenta ze względu na ustaloną pomiędzy Republikanami a Demokratami znacznie niższą kwotę przeznaczoną na budowę muru na linii USA-Meksyk. Poniedziałkowa sesja za Atlantykiem nie odbędzie się w związku ze świętem. We wtorek zostaną opublikowane wyniki amerykańskiego giganta Walmart-u. Z kolei czwartek będzie owocny w wiele istotnych danych makroekonomicznych.

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

W Wielkiej Brytanii nie ma poparcia dla umowy brexitowej. Czekamy na dalsze kroki premier T. May. Padają głosy, że wyjście UK z UE przedłuży się. W czwartek EBC przedstawi protokół z posiedzenia. W piątek Niemcy opublikują dynamikę wzrostu PKB za IV kw. (prognoza 0,9 proc. r/r) a swoje wystąpienie będzie miał szef EBC M. Dragi. W Polsce nastroje ostatnio nie pokrywały się ze światowymi i europejskimi nastawieniami, ale piątkowa sesja pokazała dodatnią korelację i główne indeksy zanotowały zwyżki. Linia trendu idealnie obroniła spadek kursu na WIG. Notowania powróciły do kanału pomiędzy poziomami 59 616 a 61 670 a przywrócona siła popytu napawa optymizmem.

Dzisiaj, ze względu na brak obrotu na nowojorskiej giełdzie, aktywność u nas może być nieco niższa, ale entuzjazm z piątku, wydawać by się mogło, podtrzyma nastroje na początku tygodnia. W środę pojawią się dane o produkcji przemysłowej za styczeń (prognoza 3,9 proc. r/r) i publikacja raportu za 2018 rok przez Orange. W czwartek, także za styczeń, zostanie podana informacja o sprzedaży detalicznej (prognoza 6,1 proc. r/r). W piątek Santander BP przekaże do wiadomości sprawozdanie finansowe za 2018 rok. /Wioletta Pawłowska/ Sytuacja techniczna Ogółem miniony tydzień przyniósł niewielką zniżkę na krajowym rynku. Kurs szerokiego indeksu WIG po nieudanym testowaniu sierpniowego szczytu (61,6 tys pkt.) kontynuuje obsunięcie.

Uwagę zwracają zmiany obrotów, które od początku roku są średnio wyższe w tygodniach wzrostowych niż spadkowych, co nadaje bieżącej zniżce bardziej charakter lokalnej korekty niż odwrócenia trendu. MACD podtrzymuje sygnał kupna, RSI wykonuje ruch powrotny do granic wcześniejszego kanału bocznego. Niskie wartości ADX podkreślają średnioterminowy trend boczny. Indeks największych spółek WIG20 również odnotował niewielką obniżkę. Punktem zwrotnym pozostaje nakreślony przed dwoma tygodniami wisielec.

Zobacz także: sWIG80 +9,5%, czyli wczesna wiosna na maluchach

Ubiegłotygodniowa szpulka oddaje jednak niewielką presję spadkową, dodatkowo niższe obroty na ostatnich świecach spadkowych podkreślają ograniczoną siłę podaży. Należy jednak nadmienić, że przełamanie krótkoterminowej wzrostowej linii wsparcia może jeszcze skutkować dalszym obsunięciem kursu. Indeks średnich mWIG40 spółek nie zdołał, podobnie jak w ubiegłym tygodniu, wybronić się przed gorszą koniunkturą dla dużych spółek.

Ubiegłotygodniowa zniżka nie przekreśla jednak sygnału z początku roku o górnym wyłamaniu z blisko rocznego kanału spadkowego. Technicznym oporem jest zniesie 38,2% z całej poprzedzającej fali spadkowej w obszarze 4264 pkt. MACD podtrzymuje sygnał kupna, wskaźnik zbliża się do poziomu równowagi. Indeks mniejszych spółek sWIG80 po przełamaniu przyspieszonej linii oporu zbliża się do kolejnej bariery w postaci opadającej linii trendu ubiegłorocznych szczytów. Rosnące obroty zwiększają szanse przełamania. Wskaźniki AT podtrzymują wskazania wzrostowe. 


BM Alior Bank 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
iFun4all SA, Michał Mielcarek - Prezes Zarządu, #314 ZE SPÓŁEK   MEANDRY BIZNESU: Zbigniew Jakubas
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda