Jesteś w: Strona główna » Giełda

BM BPH: Raport rynkowy

29.01.2015 11:00  Giełda
Informacje gospodarcze
 
Z kraju:

 
Model ISR sygnalizuje możliwość obniżenia tempa wzrostu PKB poniżej 3% już w I kwartale 2016 r.,  wskutek  obniżenia  dynamiki  spożycia  krajowego.  Utrzymanie  względnie  wysokiego  tempa wzrostu zależeć będzie wówczas od wkładu eksportu netto oraz dynamiki inwestycji prywatnych - napisał w syntezie do XIV raportu ISR Jerzy Hausner. 
 
J. Hausner wskazuje, że w przypadku przejściowego charakteru deflacji - zarówno popytowej, jak  i kosztowej, która nie odzwierciedla rzeczywistej równowagi na styku PKB - rynek pracy – procesy cenowe,  nieco  wyższa  stopa  procentowa  NBP  jest  lepszą  strategią,  w  tym  szczególnie  wobec możliwości odwrócenia się globalnych tendencji cenowych.
 
W  całej  pierwszej  połowie  tego  roku  inflacja  może  być  poniżej  zera  -  ocenił  w  środę  minister finansów M. Szczurek. W jego ocenie prognozy MF dotyczące inflacji w 2015 r. są zbyt wysokie.
 
Sytuacja  ekonomiczna  w  sektorze  przedsiębiorstw  w  IV  kwartale  2014  r.  pozostała  dobra  i stabilna. Prognozy na I kwartał tego roku sugerują jej lekką poprawę - wynika z opublikowanej  w środę informacji NBP o kondycji sektora przedsiębiorstw.
 
Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury w styczniu spadł o 0,5 pkt m/m co zmniejsza szanse na przyspieszenie  wzrostu  gospodarki  w  I  połowie  2015 r.  -  podało  Biuro  Inwestycji  i  Cykli Ekonomicznych.
 
Deficyt budżetu po styczniu wyniesie 1,7 mld zł, czyli 3,7% planu w wysokości 46,08 mld zł - podał resort finansów w projekcie harmonogramu dochodów i wydatków w 2015 roku.
 

...Więcej informacji w załączniku

BM BPH

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda