Jesteś w: Strona główna » Giełda

BM przejęte przez Alior Bank z Banku BPH - Raport Rynkowy

12.01.2017 12:10  Giełda
Informacje gospodarcze

Z kraju:
 
A. Glapiński, prezes NBP, "zupełnie nie widzi" podwyżek stóp procentowych w horyzoncie 2017 r. - wynika z wypowiedzi prezesa NBP. Dodał on, że NBP nie zamierza stosować luzowania ilościowego i jest zadowolony z obecnej sytuacji.
Inflacja na pewno dotknie dolnej granicy odchyleń od celu inflacyjnego w 2017 r., ale nie samego celu - ocenił prezes NBP A. Glapiński.

Dodał, że potencjalne tempo wzrostu gospodarczego w Polsce to 3,5% a polskie finanse publiczne są w dobrym stanie.
Obecna sytuacja polityczna pozostaje bez wpływu na finanse publiczne i atrakcyjność inwestycyjną Polski – ocenił prezes NBP A. Glapiński.
 
Obecny poziom stóp procentowych sprzyja utrzymaniu zrównoważonego wzrostu gospodarczego i równowagi makroekonomicznej - napisano w komunikacie RPP po styczniowym posiedzeniu.
 
RPP na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50% w skali rocznej - podała RPP w komunikacie. Analitycy agencji ratingowej Moody's nie spodziewają się, żeby rynek dokonał znaczącej zmiany oceny ryzyka kredytowego Polski w najbliższych miesiącach - ocenili analitycy w opublikowanym w środę raporcie dotyczącym regionów Europy Środkowo-Wschodniej
(EŚW). Ich zdaniem, popyt na polski dług pozostanie solidny.
 
Senat nie zaproponował w środę poprawek do budżetu na 2017 r., teraz ustawa trafi do prezydenta. Przy budżecie na ten rok nie ma zagrożenia, że przekroczymy poziom 55% długu publicznego w stosunku do PKB - zapewniła w środę podczas debaty w Senacie wiceminister finansów H. Majszczyk. Dodała, że na koniec 2017 r. ten współczynnik ma wynieść ponad 51%.
 
Potrzeby pożyczkowe na ten rok wyniosą 168,7 mld zł, nie 178,5 mld zł zakładane w budżecie, a mogą być jeszcze niższe - powiedział wiceminister finansów P. Nowak.
 
Ze świata:
Dziś o 13:30 w strefie euro opublikowany zostanie protokół z grudniowego posiedzenia EBC.
 
Dziś o 14:30 w USA podana zostanie informacja o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych za poprzedni tydzień, która maja wzrosnąć do 266 tys.
 
Dziś po południu kilku członków Fed wypowie się publicznie.
 
Dziś o 20:00 podane zostanie saldo budżetu federalnego w USA w grudniu, które ma wzrosnąć do -21 mld USD. 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda