Jesteś w: Strona główna » Giełda

Efekt Halloween na GPW

20.10.2017 10:38  Giełda
Efekt Halloween na GPW
Praktyka pokazuje, że okres zimowy jest na parkietach giełdowych z reguły lepszy od letniego i od razu nasuwa się pytanie czy w najbliższych miesiącach też tak będzie? Czy może na GPW czas już na korektę i należy raczej spodziewać się spadków indeksów?
Notowania akcji na warszawskiej giełdzie przez ostanie miesiące straciły tempo wzrostu i raczej czekają na kolejny impuls z zewnątrz, aby znowu ruszyć w górę. Z pewnością wyceny polskich akcji są nadal atrakcyjne. Kolejne rewizje in plus prognoz dla wzrostu polskiego PKB przez międzynarodowe instytucje skutecznie zniechęcają do wyprzedaży akcji. Dodatkowo, uznanie przez FTSE Russel Polski jako kraju rozwiniętego spowodowało, że bardziej ostrożni globalni inwestorzy, jak fundusze emerytalne, mogą zwiększyć swoje zaangażowanie na naszej giełdzie.

Jeżeli nie dojdzie do większych kataklizmów w gospodarce europejskiej lub pogorszenia się nastrojów na światowych giełdach, to na koniec roku warszawski indeks powinien być na poziomach wyższych niż jest obecnie.

Mariusz Pawlak
Partner w Lorek Pawlak Family Office

Notowania GPW
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda