Jesteś w: Strona główna » Giełda

GPW przedłuża obniżkę opłat transakcyjnych dla Animatorów Rynku

17.03.2017 13:41  Giełda
GPW przedłuża obniżkę opłat transakcyjnych dla Animatorów Rynku GPW przedłuża obniżkę opłat transakcyjnych dla Animatorów Rynku kontraktów terminowych na indeks WIG20 na okres od 1 kwietnia 2017 r. do 30 września 2017 r.  Jednocześnie, w okresie od 1 kwietnia 2017 r. do 30 września 2017 r. obowiązywać będzie zerowa stawka opłat od transakcji zawieranych przez Animatorów Rynku na akcjach spółek niewchodzących w skład indeksu WIG20.

Celem przedłużenia promocji jest poprawa płynności obrotu na rynku akcji małych i średnich spółek, kontraktów terminowych oraz wsparcie krajowej branży maklerskiej.
 
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie przedłuża okres niższych opłat dla Animatorów Rynku kontraktów terminowych na indeks WIG20. Dotychczasowe preferencyjne stawki, obowiązujące do  31 marca 2017 r., zostają utrzymane na okres kolejnych sześciu miesięcy tj. do 30 września 2017 r.
 
Obniżka opłaty dla animatorów kontraktów terminowych na indeks WIG20 (FW20) pozwala odpowiednio zmniejszyć opłaty o 27 proc. lub 41 proc. w stosunku do opłaty standardowej. Preferencyjne stawki przysługują animatorom, którzy w danym miesiącu kalendarzowym, w okresie od 1 kwietnia br. do 30 września br., wygenerują obrót: w przedziale pomiędzy 15 tys. kontraktów i 35 tys. kontraktów; w takim przypadku opłata za każdy kontrakt wynosi 0,50 zł; przekraczający 35 tys. kontraktów; w takim przypadku opłata za każdy kontrakt wynosi 0,40 zł. 
 
Jednocześnie, w okresie od dnia 1 kwietnia br. do 30 września br. obowiązywać będzie zerowa stawka opłat od transakcji zawieranych przez Członków Giełdy - Animatorów Rynku dla akcji spółek niewchodzących  w skład indeksu WIG20 tj. akcji małych i średnich spółek na Głównym Rynku GPW.
 
Celem tej promocji jest zwiększenie płynności akcji oraz wsparcie krajowej branży brokerskiej, uwzględniając fakt, że animatorzy spółek spoza indeksu WIG20 to głównie krajowe domy maklerskie. W okresie obowiązywania niższych stawek opłat obroty na akcjach spoza indeksu WIG20 dokonane przez Animatorów Rynku wzrosły kilkukrotnie wobec okresu analogicznego - nieobjętego obniżką. 

Analizy przeprowadzone przez GPW wskazują jednoznacznie, że obniżenie opłat przełożyło się na znaczące zwiększenie obrotów dokonanych przez Animatorów Rynku na akcjach małych i średnich spółek, gdzie poprawa płynności stanowi istotny czynnik generujący zainteresowanie ww. akcjami wśród inwestorów. Znacząca poprawa płynności obrotu przyczyniła się do zawężenia spreadów dla akcji, dzięki czemu obniżyły się także pozacennikowe koszty zawierania transakcji. 
 
GPW

Notowania GPW
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda