Jesteś w: Strona główna » Giełda

Giełda promuje rozwój nowych rozwiązań technologicznych

04.02.2019 09:20  Giełda
Giełda promuje rozwój nowych rozwiązań technologicznych GPW opracowała program mający na celu rozwój technologiczny rynku kapitałowego. Giełdowy Program Wsparcia Rozwoju Technologii powstał w ramach dialogu z domami maklerskimi, które będą mogły korzystać z rabatów za wykorzystanie usług technologicznych. Inicjatywa ma służyć podniesieniu konkurencyjności Członków Giełdy i atrakcyjności rynku kapitałowego. 
 
Rozwój technologiczny wpisuje się w długofalową strategię wzrostu warszawskiej giełdy oraz rynku kapitałowego. Kierując się tymi założeniami władze GPW, w porozumieniu ze środowiskiem maklerskim, zdecydowały o uruchomieniu od 1 marca 2019 r. nowatorskiego Programu dla Członków Giełdy. 

Zobacz także:  GPW zawiesiła obrót akcjami Abadon Real Estate
 
Program został wypracowany po konsultacjach z domami maklerskimi i polega na możliwości skorzystania z rabatów w zakresie niektórych opłat giełdowych pod warunkiem poniesienia przez domy maklerskie wydatków na zwiększenie potencjału technologicznego, a co za tym idzie podniesienia jakości oferowanych usług. 
 
- Cieszymy się, że wspólnie z domami maklerskimi zrzeszonymi w Izbie Domów Maklerskich udało nam się wypracować Giełdowy Program Wsparcia Rozwoju Technologii. Spojrzeliśmy na problemy rynku z zupełnie innej perspektywy i dzięki temu zaproponowaliśmy nowe rozwiązania, które dają nowe impulsy do dalszego działania dla środowiska domów maklerskich, a także do podnoszenia atrakcyjności całego rynku kapitałowego.

Liczymy, że ta wspólna inicjatywa przełoży się w przyszłości na zwiększenie skali oraz płynności rynku, co przełoży się na korzyści biznesowe dla wszystkich jego uczestników, włączając inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. W dobie globalizacji nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz jakość obowiązujących regulacji to dwa kluczowe czynniki, które świadczą o przewagach konkurencyjnych giełdy i uczestników rynku – mówi Izabela Olszewska, Członek Zarządu GPW.
 
Do działań objętych Programem będą się zaliczać m.in. zakup licencji lub zwiększenie potencjału technologicznego związanego z działalnością animatora rynku, działów sprzedaży instytucjonalnej, stworzenie lub kupno aplikacji dla inwestorów indywidualnych.
 
Zobacz także: Neutralna sesja na GPW
 
Program skierowany jest do wszystkich członków GPW, którzy działają bezpośrednio na Rynku Głównym akcji, derywatach oraz NewConnect na dzień 28.02.2019 i złożą deklarację przystąpienia do Programu do 31.03.2019 r. 
 
Parametry techniczne platformy GPW, w tym jej szybkość, wydajność i przepustowość, umożliwiają oferowanie rozwiązań i usług o najwyższych światowych standardach funkcjonalnych i technicznych oraz rozwój nowych technik inwestycyjnych.
 
Grupa Kapitałowa GPW (GK GPW) 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
STARFUNDS PRZEŚWIETLA FUNDUSZE: Baltic Capital TFI SA   #BIZNESwDRODZE, odcinek 5, Michał Sadowski, BRAND24 SA
 

Notowania GPW
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda