Jesteś w: Strona główna » Giełda

Murapol chce zadebiutować na GPW w II poł. 2019 r.

12.12.2018 12:55  Giełda
Murapol chce zadebiutować na GPW w II poł. 2019 r. Murapol planuje wprowadzenie akcji na rynek główny GPW w II poł. 2019 r., poinformował prezes Nikodem Iskra.

"Chcemy robić IPO w 2019 r." - powiedział Iskra podczas konferencji prasowej.

"Strukturę będziemy omawiać na etapie pisania prospektu" - dodała członek zarządu Iwona Sroka, pytana o ewentualną emisję nowych akcji. 

Prezes podkreślił, że w ramach przygotowań do IPO spółka rozpoczęła prace nad reorganizacją struktury, systemu raportowania finansowego oraz zasad ładu korporacyjnego, a także dokonała sprzedaży aktywów nieoperacyjnych.

Według niego, powyższe przygotowania mają na celu definitywne zamknięcie dominującego w ostatnich latach modelu wychodzenia poza działalność core businessową oraz zaoferowanie potencjalnym inwestorom akcji spółki z przejrzystą sytuacją finansową, porównywalną do innych wiodących spółek z branży oraz zapewnienie zrównoważonego rozwoju w przyszłości.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa grupy dostępna jest w kilkunastu miastach.

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda