Jesteś w: Strona główna » Giełda

Plebiscyt na Giełdową Spółkę Roku 2011

16.05.2012 10:58  Giełda
Plebiscyt na Giełdową Spółkę Roku 2011
Już po raz kolejny portal Inwestycje.pl zaprasza do wzięcia udziału w plebiscycie, w którym nasi Czytelnicy i zarazem inwestorzy giełdowi wybiorą najciekawszą ich zdaniem spółkę 2011 roku.

Ubiegły rok, mimo trwającego kryzysu gospodarczego, był dla naszego rynku kapitałowego okresem ciekawym. Nie brakuje osób, które uważają, że był to nawet rok wyjątkowy, chociaż wysoką zyskowność z inwestycji w akcje było trochę trudniej osiągnąć niż jeszcze trzy czy cztery lata temu. Okres spowolnienia gospodarczego niemal w całej europejskiej gospodarce i niepewności przedsiębiorców co do warunków działalności nie załamał jednak żywotności warszawskiego parkietu. Na rynkach akcji GPW zadebiutowało ponad 200 spółek (w sumie na Głównym Rynku i NewConnect).

Lista firm notowanych na Głównym Rynku GPW w ciągu 2011 r. wydłużyła sie o 38 nowych spółek. Wśród nich znalazła się m.in. Jastrzębska Spółka Węglowa – czwarta pod względem wielkości oferta publiczna w Europie w 2011r. Wyjątkową aktywność wykazali emitenci na rynku NewConnect - zadebiutowało na nim w ubiegłym roku prawie 170 spółek. W rezultacie, w ciągu jednego roku niemalże podwojona została liczba spółek na alternatywnym parkiecie GPW.

Pod względem wartości IPO polska giełda znalazła się w ścisłej europejskiej czołówce.

Nasi Czytelnicy wybierając spółkę 2011 roku będą mieli zatem mały problem, bo w świecie nadmiaru trudniej podjąć decyzję. Niemniej jednak na pewno się uda. Tym bardziej, że cała procedura jest bardzo prosta. I tak naprawdę jedynym zadaniem jest chwila zastanowienia, przypomnienia sobie jaki był dla naszego portfela 2011 rok.

Aby wziąć udział w plebiscycie, wystarczy odwiedzić stronę: http://inwestycje.pl/ankiety/spolka_roku i odpowiedzieć na kilka krótkich pytań. Chodzi między innymi o wskazanie spółek, które zdaniem uczestników naszego plebiscytu najlepiej wypełniały obowiązki informacyjne, o wybranie najbardziej ciekawego debiutu ubiegłego roku i spółek z najlepszą perspektywą na przyszłość, o wskazanie spółki której „nie zauważyliśmy” w swoich działaniach inwestycyjnych w 2011 roku i teraz tego żałujemy … Mamy nadzieję, że wybór Czytelników portalu Inwestycje.pl, pomoże innym w działaniach inwestycyjnych.

Na uczestników, którzy wytypują jedną z giełdowych spółek 2011 roku i najlepiej uzasadnią swój wybór, czekają oczywiście ciekawe nagrody w postaci nowych Ipod - ów firmy Apple oraz książki wydawnictwa Gall.Sponsorem Plebiscytu jest:
Partnerami plebiscytu są:

   

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły:
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, już teraz możesz zapisać się do naszego newslettera:

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • NIe wiedzialem ze inwestycje.pl sa notowane na NewConnect...

  ~mark   (7 czerwca 2012 o 00:27)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • na pewno nie beda to inwestycje.pl hahahahah

  ~ziutek   (5 czerwca 2012 o 16:57)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda