Jesteś w: Strona główna » Giełda

Prezes GPW - polska giełda wśród rynków rozwiniętych

06.09.2018 19:34  Giełda
Prezes GPW - polska giełda wśród rynków rozwiniętych Dwie firmy zajmujące się tworzeniem indeksów giełdowych FTSE Russell i Stoxx, 24 września przekwalifikują polską giełdę z rynków wschodzących na rynek rozwinięty. Zdaniem prezesa GPW Marka Dietla, który był jednym z prelegentów XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy, spowoduje to w dalszej perspektywie napływ większego kapitału na warszawski parkiet.

Marek Dietl wyjaśnił, że większość zagranicznych inwestorów ogranicza swoje zainteresowanie właśnie do rynków rozwiniętych. "87 procent inwestorów na świecie, którzy inwestują w akcje na różnych giełdach, swój mandat ogranicza do rynków rozwiniętych. Do tej pory mieliśmy dostęp do 13 procent światowych inwestorów" - powiedział prezes GPW. Dodał, że nowi inwestorzy przyczynią się do zwiększenia obrotów akcji największych spółek. Przyznał też, że początek tego roku był ciężki dla polskiej giełdy w porównaniu do poprzedniego.

GPW jest największą giełdą w Europie Środkowo-Wschodniej. Na dwóch rynkach - głównym i NewConnect - notowane są akcje 472 spółek.

IAR

Notowania GPW
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda