Jesteś w: Strona główna » Giełda

Prezes Murapolu: Debiut giełdowy na pewno nie w 2019 roku

26.06.2019 13:25  Giełda
Prezes Murapolu: Debiut giełdowy na pewno nie w 2019 roku Murapol na pewno nie przeprowadzi publicznej emisji akcji (IPO) w 2019 roku, poinformował ISBnews prezes spółki Nikodem Iskra.

"Debiut na pewno nie nastąpi w 2019 roku, nie przesądzałbym również, że będzie to rok 2020" - powiedział Iskra w rozmowie z ISBnews w kuluarach konferencji prasowej.

"Jesteśmy w toku reorganizacji spółki i koncentracji na core biznesie, która zaczęła się w I kwartale 2018 roku i ma horyzont około dwuletni. Drugi czynnik to warunki makro i sytuacja na giełdzie. Moment spodziewanego napływu kapitału z PPK to raczej rok 2021. Kolejna kwestia to zmiana sprawozdawczości" - dodał. 

Zobacz także: Grupa Murapol sfinalizowała zakup nieruchomości we Wrocławiu pod ok. 120 lokali

Murapol podał na konferencji, że jest w gotowości do szerszego wejścia na rynek finansowy, a plany IPO wciąż są aktualne, ale z uwagi na aktualne uwarunkowania w perspektywie dłuższej niż 2019.

Wśród innych instrumentów rynku finansowego, które spółka rozważa, prezes Murapolu wymienił w rozmowie z ISBnews kredyty bankowe i emisję obligacji. Nie chciał jednak mówić o konkretnych kwotach, które grupa chciałaby pozyskać z rynku w tym roku.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa grupy dostępna jest w kilkunastu miastach.

Piotr Apanowicz

ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Albert "Longterm" Rokicki, #112 PYTANIA DO LONGTERMA (22.02.2019)   impact fintech'18: Tomasz Więckowski, Vivus Finance Sp. z o.o.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda