Jesteś w: Strona główna » Giełda

To będzie ważny tydzień dla sektora bankowego

29.04.2019 10:03  Giełda
To będzie ważny tydzień dla sektora bankowego
Mamy rekord wszechczasów w Stanach – S&P500 i Nasdaq wprawdzie nie przed Świętami, ale tuż po, osiągnęły nowe historyczne maksymalne poziomy. I prawdopodobnie siła średnioterminowej fali rozpoczętej w grudniu 2018 r. jeszcze może pozwolić na kolejne rekordy w najbliższych tygodniach.
 
U nas aż tak dobrze nie jest, ale techniczny obraz WIG nie jest zły. Od 3 miesięcy trwa trend boczny i jest spora szansa na wybicie górą. 
 
Kluczową kwestią dla polskiego rynku, a w szczególności największego sektora – bankowego, będzie dalszy rozwój wypadków w przypadku dwóch banków GETIN Noble i Idea. Ten pierwszy opublikował wyniki finansowe za 2018 r. w ostatni piątek. Były one słabe, ale po reakcji kursu akcji (blisko +6%) można stwierdzić, iż inwestorzy przyjęli je ze spokojem. 
 
Nieco więcej emocji mogą dostarczyć wtorkowe wyniki Idei. Oczekujemy znaczącej straty za ubiegły rok. Mamy jednak nadzieję, że zarząd banku przedstawi klarowny plan działań na najbliższe miesiące. Scenariusz, który był prezentowany do tej pory, zakładał połączenie obu banków i ich dokapitalizowanie przez nowego inwestora strategicznego. Jeśli sytuacja potoczy się pozytywnie, zostanie usunięta ostatnia przeszkoda dla notowań całego sektora bankowego na GPW, a tym samym również dla głównych indeksów.
 
Reasumując, w Stanach mamy nowe rekordy. U nas rynek musi uporać się z wynikami dwóch banków – Getin Noble i Idei. Jeśli sprawy pójdą w dobrym kierunku, to kto wie – może i na GPW doczekamy się w perspektywie II półrocza nowego szczytu wszechczasów, co byłoby sporym pozytywnym zaskoczeniem dla polskich inwestorów.

Sebastian Buczek 
Prezes Zarządu 
Quercus TFI S.A.
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Jak inwestować w condohotele   Vantage Development SA Okiem ANALITYKA #42, Wojciech Bartosik
 

Notowania GETIN
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda