MINOX SPÓŁKA AKCYJNA   0,00   0.00 %

Nazwa skrócona: MINOX

GPW

Ticker: MNX

Opis spółki

  
MINOX SPÓŁKA AKCYJNA jest jednym z większych w województwie mazowieckim dystrybutorem materiałów budowlanych i wykończeniowych. Od 15 lat Spółka stale rozwija się, żywo reagując na zmieniające się realia rynku oraz potrzeby swoich klientów.

Z oferty Spółki korzystają zarówno inwestorzy indywidualni, jak i podwykonawcy firm developerskich. Obecnie główny obszar działania Minox S.A. to dystrybucja materiałów budowlanych, takich jak materiały ścienne i elewacyjne, pokrycia dachowe, okna PCV i drewniane, materiały wykończeniowe oraz produkty do wyposażenia wnętrz. Głównymi dostawcami firmy są m.in.: Wienerberger Ceramika Budowlana, Monier, Certus Technologie Budowlane, Norgips, Rockwool, H+H Polska. Ponadto firma współpracuje z około 90 innymi znaczącymi dostawcami, zapewniając tym samym swoim klientom ciągłość i terminowość dostaw.

Spółka świadczy także usługi kosztorysowania i poradnictwa budowlanego oraz prowadzi działalnością szkoleniową na rzecz współpracujących firm wykonawczych. Dysponując specjalistycznymi samochodami samowyładowczymi z dźwigami, oferuje ponadto usługi transportowe wraz z rozładunkiem.

Minox S.A. to także działalność społeczna. Firma regularnie wspomaga "Monar" oraz uczestniczy w działaniach, z których dochód jest przeznaczony na wsparcie domów dziecka.

W styczniu 2010 roku Minox S.A. podpisała umowę z wiodącą na rynku materiałów budowlanych Grupą Zakupową PSB. Jest to największa i najszybciej rozwijająca się sieć hurtowni materiałów budowlanych w Polsce. Dzięki temu Spółka znacznie poszerzyła swoją ofertę oraz otrzymała zdecydowanie lepsze warunki zakupu towarów, zarówno pod względem cen jednostkowych jak i terminów płatności.

Obecnie Minox to trzy duże oddziały zlokalizowane na terenie Warszawy.

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect 10 maja 2011 roku.
podstrony