Kurs bieżący 0,00
RSS

ORZLOPONY

ORZEŁ SPÓLKA AKCYJNA [ORL] Kod ISIN: PLORZL000019
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia

Opis spółki

  
ORZEŁ SPÓLKA AKCYJNA rozpoczęła swoją działalność w 1984 roku, z branżą motoryzacyjną związała się w 1996 roku. Dwa lata później powstał pierwszy serwis ogumienia pod marką „ORZEŁ”. Działalnością w zakresie hurtowej sprzedaży opon ORZEŁ zajmuje się od 2000 roku.

Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest handel oponami. Sprzedaż ogumienia prowadzona jest za pomocą trzech kanałów: tradycyjnego, hurtowego oraz internetowego. Firma posiada własną hurtownię opon i dwa serwisy ogólnomechaniczne. W 2007 roku spółka podpisała umowę z  Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o., co pozwoliło jej na rozwinięcie działalności w zakresie kompleksowej obsługi ogumienia w firmach na terenie całej Polski. Firma jest również właścicielem działu montażu kół do maszyn rolniczych i przyczep samochodowych oraz zajmuje się odzyskiem zużytego ogumienia do utylizacji.

W 2008 roku spółka ORZEŁ otrzymała 2 mln dotacji z Unii Europejskiej na projekt pt. „Innowacyjny proces rotacji ogumienia w nowoczesnym centrum motoryzacyjnym Firmy ORZEŁ S.A.”. Dzięki unijnemu dofinansowaniu przedsiębiorstwo  rozszerzyło swoje usługi o szybkie naprawy mechaniczne, przeglądy rejestracyjne pojazdów oraz kompleksową usługę myjni samochodowej.

W styczniu 2010 roku ORZEŁ S.A. uzyskał dotację w wysokości 17,5 mln zł, z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka. Środki zostaną przeznaczone na budowę zakładu produkcji wysokiej klasy granulatu gumowego. Będzie to pierwszy tego typu zakład w Polsce. ORZEŁ już podpisał listy intencyjne gwarantujące sprzedaż całości wyprodukowanego materiału. Realizacja inwestycji  pozwoli spółce zwiększyć przychody o 7-8 mln zł i znacząco wpłynie na wyniki finansowe wypracowywane przez ORZEŁ S.A. Zrealizowanie projektu Fabryki Granulatu Gumowego umożliwi zbudowanie kapitalizacji spółki na  poziomie umożliwiającym przeniesienie notowań na rynek równoległy.      
30 września została podpisana umowa inwestycyjna (nawiązująca do wcześniejszego listu intencyjnego) w której Spółka nabyła prawa do  78% akcji spółki obsługującej floty samochodowe w zakresie wymiany opon za 1,68 mln zł.

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect 10 kwietnia 2008 roku.
podstrony