Jesteś w: Strona główna » Giełda » ABSINVEST
Kurs bieżący 0,56
RSS

ABSINVEST

ABS INVESTMENT SPÓŁKA AKCYJNA [AIN] Kod ISIN: PLABSIN00012
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,58 0,52 0,64 0,56 -12.50% ↓ 14061 8 28.12.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  
ABS INVESTMENT SPÓŁKA AKCYJNA to doradca finansowy i gospodarczy, ale także inwestor na rynku papierów wartościowych. Misją ABS jest poszukiwanie inwestycji, dzięki którym możliwy będzie wzrost wartości firmy przynoszący satysfakcjonujący poziom zwrotu z zainwestowanego kapitału. Realizacja misji opiera się zarówno na zaangażowaniu kapitałowym ABS,  jak i na merytorycznym wsparciu podmiotów poprzez udział menadżerów we władzach spółek.

Podstawowym kryterium wejścia kapitałowego ABS w daną spółkę jest synergia biznesówfirm w portfelu, a następnie ścisła współpraca operacyjna tych podmiotów w celu zwiększenia kapitalizacji i poprawy ich wyników finansowych. Oznacza to, że ABS rekomenduje jednym spółkom z grupy usługi innych spółek.

Synergia działań jest również skuteczna w przypadku spółek, dla których ABS świadczy usługi i jednocześnie występuje jako inwestor kapitałowy. Model partnerski funkcjonuje sprawnie ze względu na komplementarność ofert  poszczególnych podmiotów. W przypadku, gdy efekty synergii nie są możliwe do osiągnięcia, ABS zapewnia pomoc  w zarządzaniu, opracowaniu strategii rozwoju, poszukiwaniu podmiotów do przejęcia czy fuzji. 

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect 1 lutego 2011 roku.
podstrony