Jesteś w: Strona główna » Giełda » ASSECOPOL
Kurs bieżący 45,58
RSS

ASSECOPOL

ASSECO POLAND SA [ACP] Kod ISIN: PLSOFTB00016
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
45,40 45,26 46,48 45,58 +0.49% ↓ 90156 4113 16.11.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Wiadomości o spółce

  ASSECOPOL

Analizy i rekomendacje

  ASSECOPOL

Opis spółki

  

ASSEC
O POLAND SPÓŁKA AKCYJNA jest największą spółką informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Stała się również istotnym graczem na europejskim rynku producentów oprogramowania. W rankingu „TOP100 European Software Vendors” (publikowanym przez Truffle Capital) za rok 2008 Grupa Asseco znalazła się na 5 miejscu z przychodami z własnego oprogramowania i usług w wysokości 430 mln EUR.

Asseco Poland SA specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania i jako największy software house z polskim kapitałem skutecznie konkuruje z liderami rynku światowego. Jako jedna z nielicznych firm w Polsce, Asseco Poland SA buduje i wdraża scentralizowane, kompleksowe systemy informatyczne dla sektora bankowego (korzysta z nich ponad połowa banków działających w naszym kraju). Spółka posiada również zaawansowane rozwiązania dla instytucji ubezpieczeniowych, wdrożone w największych firmach tego sektora, oraz systemy dedykowane dla administracji publicznej, zbudowane m.in. dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy MSWiA.

Wraz z połączeniem z ABG SA, które miało miejsce na początku stycznia 2010 roku, Asseco Poland SA znalazło się ze swoimi rozwiązaniami na kilku nowych rynkach. Oferta spółki skierowana jest teraz również do branży energetycznej, telekomunikacji, służby zdrowia, samorządów lokalnych, rolnictwa i służb mundurowych oraz organizacji i instytucji międzynarodowych, takich jak NATO czy UE.

Asseco Poland SA jest również liderem w budowie międzynarodowej grupy kapitałowej skupiającej rentowne firmy informatyczne z Europy. Po osiągnięciu pozycji lidera w Polsce spółka konsekwentnie buduje holdingi działające w poszczególnych regionach Europy:
- Asseco Central Europe (Czechy, Słowacja, Węgry)
- Asseco South Eastern Europe (Bałkany)
- Asseco DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria)
- Asseco South Western Europe (Francja, Włochy, Hiszpania, Portugalia)
- Asseco Northern Europe (Skandynawia, kraje bałtyckie)

Debiut na GPW02 czerwca 1998 r.
podstrony