Jesteś w: Strona główna » Giełda » ASTRO
Kurs bieżący 0,00
RSS

ASTRO

ASTRO SPÓŁKA AKCYJNA [ASR] Kod ISIN: PLASTRO00013
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Komunikaty spółki

  ASTRO

Wiadomości

  ASTRO

Analizy i rekomendacje

  ASTRO

Opis spółki

  
Działalność firmy ASTRO SPÓŁKA AKCYJNA:

Teleturnieje
Wiodącym produktem spółki jest teleturniej „Familiada”, który spółka Astro produkuje niemal od początku swojego istnienia. Program „Familiada” oparty jest na amerykańskim „Family Feud”,  pierwsza jego emisja w telewizji publicznej miała miejsce w 1994 r. Średniorocznie spółka dostarcza Telewizji Polskiej 118 odcinków programu.

Od lat spółka Astro tworzy od podstaw bądź importuje sprawdzone pomysły na inne teleturnieje telewizyjne, których wdrażanie proponuje krajowym telewizjom, np. teleturniej „Vabank” produkowany przez spółkę w latach 1996-2002.
Programy telewizyjne

Spółka sprzedaje również inne gatunki programów telewizyjnych. Spółka zainicjowała m.in. cykle „Miasto kobiet”, „Magiel towarzyski”, „Lekcja stylu”, „Zielone drzwi” czy „Maraton Uśmiechu”. Dużą popularność zdobyło także reality show „Big Brother”, przy którego I edycji spółka współpracowała z telewizją TVN.

Wszelkie prawa do ww. programów zostały jednak jednorazowo sprzedane i w związku z tym w okresie ostatnich 2 lat spółka nie zanotowała przychodów z tego tytułu. Prace nad nowymi propozycjami trwają i spółka zakłada, że w kolejnym roku osiągnie przychody ze sprzedaży tej grupy produktów.

Filmy dokumentalne
Spółka Astro wspomagała również realizację i produkcję filmów dokumentalnych m.in. „My Ogniowe Dzieci” z 1996 r., „Wieluń. Polska Guernika” z 2009 r.

Telewizja
14.01.2005 r. Astro Sp. z o.o., na mocy umowy spółki Superstacja Sp. z o.o., zostało jednym z założycieli przedsiębiorstwa, którego podstawowym produktem była telewizja o takiej samej nazwie.

Platforma medialna
W najbliższym czasie spółka rozpoczyna również realizację innowacyjnego przedsięwzięcia polegającego na uruchomieniu platformy medialnej IPTV OOGNET składającej się z czterech elementów – części telewizyjnej, części internetowej, części przesyłu obrazów z kamer przenośnych oraz przekazu obrazu z kamer stacjonarnych.

Grupą docelową klientów Platformy OOGNET są europejscy użytkownicy telewizji, korzystający również z radia i Internetu.

Spółka zadebiutowała na NewConnect 7 kwietnia 2010 roku.
podstrony