Jesteś w: Strona główna » Giełda » ATMGRUPA
Kurs bieżący 5,06
RSS

ATMGRUPA

ATM GRUPA SPÓŁKA AKCYJNA [ATG] Kod ISIN: PLATM0000021
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
5,10 5,00 5,10 5,06 +1.20% ↓ 473 2 16.11.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  

ATM Grupa S.A to największy niezależny producent telewizyjno-filmowy w Polsce. Działa od 1992 roku i jako jedyny w branży posiada status spółki publicznej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Grupę kapitałową ATM tworzy osiem spółek.

ATM Grupa to główny i największy podmiot będący zarazem udziałowcem wszystkich pozostałych spółek. Wraz ze spółkami Studio A oraz Profilm (połączone spółki Profilm Agencja Filmowa oraz Baltmedia) odpowiada za podstawową działalność Grupy tj. produkcję telewizyjną i filmową.

 ATM Grupa realizuje każdy gatunek telewizyjny. Zaczynali od reklam, dokumentów i reportaży. Doskonalili się na programach muzycznych i publicystycznych. Rozgłos przyniosły im seriale „Świat według Kiepskich” i „Pierwsza miłość”, a także liczne teleturnieje m.in. „Awantura o kasę” czy „Moment prawdy”. Rozwój technologiczny zawdzięczają produkcji programów z gatunku reality show - „Dwa Światy” i sześć edycji programu ”Bar”. Uznanie i popularność przyniosły imj seriale „Ranczo”, „Ojciec Mateusz”, „Fala zbrodni” i „Pitbull”. Szczególny prestiż na rynku zyskali dzięki serialowi sensacyjnemu „Wataha” wyprodukowanemu dla HBO czy serialowi z gatunku political fiction  „Ekipa”. Jako producent lub koproducent ATM Grupa ma też na koncie filmy fabularne m.in.: „Pitbull”, „Dlaczego nie”, „Ranczo Wilkowyje”, a także „Milion dolarów”,  Miasto z morza”, „Weekend”, „Syberiada”.

 
Debiut na GPW: 5 lutego 2004 r.

 

podstrony