Jesteś w: Strona główna » Giełda » BALTONA
Kurs bieżący 9,28
RSS

BALTONA

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLU ZAGRANICZNEGO "BALTONA" SPÓŁKA AKCYJNA [BAL] Kod ISIN: PLBALTN00014
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
8,96 8,96 9,28 9,28 +3.57% ↓ 850 8 28.12.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  
PHZ Baltona S.A. jest jednym z największych operatorów stref wolnocłowych w Polsce. Prowadzi działalność polegającą na sprzedaży towarów na lotniskach regionalnych, zarówno w strefach wolnocłowych, jak i sprzedaży detalicznej w sklepach za odprawą paszportową i ogólnodostępnych. Jest to najważniejsza dziedzina działalności Spółki pod względem przychodów.

PHZ „Baltona” S.A. wykazuje także aktywność poprzez swoje spółki zależne. W trzech z nich posiada 100% udziałów: Baltona Shipchandlers Sp. z o. o.; Baltona-Świnoujście Sp. z o. o.; Baltona Serwis Sp. z o. o. Ponadto jest udziałowcem dominującym w spółce BH Travel Retail Poland Sp. z o. o.

Prestiżową dziedziną działalności Baltony jest zaopatrywanie polskich placówek dyplomatycznych za granicą oraz dyplomatów akredytowanych w Polsce. Siła marki i wysokie standardy jakościowe pozwalają na współpracę z najbardziej wymagającymi klientami.

Baltona funkcjonuje w środowisku międzynarodowych portów lotniczych w Polsce. Aktualnie jest liderem pod względem ilości placówek handlowych. Znajdują się one w 9 portach (Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Warszawa, Wrocław).

Główną konkurencję dla Spółki stanowią polscy i zagraniczni operatorzy lotniskowych stref komercyjnych, oferujący coraz szerszy zakres usług i produktów.

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect 30 czerwca 2011 roku.
podstrony