Jesteś w: Strona główna » Giełda » BIOTON
Kurs bieżący 0,00
RSS

BIOTON

BIOTON SA [BIO] Kod ISIN: PLBIOTN00029
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  BIOTON

Opis spółki

  

BIOTON S.A. jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą biotechnologiczną, wytwarzającą ważne klinicznie i nowoczesne leki, wśród nich rekombinowaną insulinę ludzką i jej formy farmaceutyczne, preparaty z grupy antybiotyków cefalosporynowych, aminoglikozydowych oraz makrolidowych.

Firma BIOTON powstała 24 sierpnia 1989 roku w postaci spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a w spółkę akcyjną została przekształcona 2 sierpnia 2004 roku. Od 16 marca 2005 r. akcje BIOTON S.A. są notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

BIOTON S.A. ściśle współpracuje z Instytutem Biotechnologii i Antybiotyków oraz BIOTON Trade Sp. z o.o. (z tym ostatnim BIOTON S.A. jako podmiot dominujący tworzy Grupę BIOTON).

Instytut Biotechnologii i Antybiotyków w Warszawie zajmuje się przede wszystkim badaniami właściwości i metod otrzymywania leków na drodze syntezy chemicznej i biosyntezy w oparciu o metody inżynierii genetycznej oraz opracowuje technologie wytwarzania leków. Bioton Trade Sp. z o.o. zajmuje się dystrybucją produktów wytwarzanych przez BIOTON S.A. oraz sprzedażą towarów, w tym przede wszystkim preparatów przeciwnowotworowych.

Podstawowym celem strategicznym jest umocnienie charakteru BIOTON S.A. jako firmy biotechnologicznej. Zamiarem Spółki jest systematyczne zwiększanie udziału produktów leczniczych opartych na substancjach wytwarzanych drogą biosyntezy.

Pierwszym etapem realizacji tego kierunku rozwoju było wprowadzenie rekombinowanej insuliny ludzkiej, co pozwoliło spółce BIOTON dołączyć do grona kilku firm na świecie zajmujących się produkcją tej substancji. Kolejne etapy będą obejmowały opracowanie, wdrażanie do produkcji i wprowadzanie na rynek następnych substancji białkowych wytwarzanych metodą rekombinacji genów. Tą metodą powstaną przyszłe preparaty lecznicze lub reagenty potrzebne do ich produkcji. Substancje te będą w części wykorzystywane do wytwarzania własnych produktów leczniczych, a także sprzedawane innym wytwórcom farmaceutycznym.

BIOTON S.A. będzie dalej rozwijać się w kierunku wytyczonym i realizowanym na przełomie lat 2001-2004, zmierzając do stworzenia atrakcyjnego portfolio obejmującego produkty wysokomarżowe oraz charakteryzujące się wysoką skutecznością terapeutyczną.

Debiut na GPW: 31 marzec 2005 r.

podstrony