Jesteś w: Strona główna » Giełda » BMPAG
Kurs bieżący 0,00
RSS

BMPAG

BMP holding [BMP] Kod ISIN: DE0003304200
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Wiadomości o spółce

  BMPAG

Opis spółki

  

BMP AKTIENGESELLSCHAFT Jest jedną z wiodących spółek typu venture capital w Niemczech. Specjalizując się na finansowaniu fazy początkowej i ekspansji inwestuje głównie w dynamicznie rozwijające się spółki technologiczne, przede wszystkim na terenie Niemiec i Polski.

Inwestuje własne środki i zarządza funduszami instytucjonalnych inwestorów, którzy inwestują albo równolegle ze spółką w posiadane przez nią spółki portfelowe albo w inne przedsiębiorstwa.

Spółki portfelowe należące do BMP AKTIENGESELLSCHAFT wspierane są nie tylko kapitałowo. Spółka oferuje im inwestowanie typu "venture capital ++" obejmujące środki finansowe, wsparcie przy rozwoju biznesu oraz międzynarodowe kontakty. W ten sposób zapewnia swoim spółkom szybszy rozwój, który rokuje w dłuższym okresie czasu wyższą rentowność zainwestowanego kapitału.

Firma bmp AG jest spółką zarządzającą funduszami, specjalizującą się w inwestycjach typu venture capital.

Model działalności bmp opiera się na osiągnięciu rentowności wyższej od średniej rentowności na rynku kapitałowym przy akceptacji wysokiego ryzyka inwestycyjnego. Wskaźnik dla średniej rentowności na rynku kapitałowym stanowią różne indeksy akcji, np. DAX i MSCI. Celem bmp jest przy tym nie tylko osiąganie rentowności względnie lepszej od kursów akcji, lecz uzyskiwanie dodatnich zwrotów także w czasach spadających kursów akcji.

Dla osiągnięcia tego celu bmp

  • wyszukuje w obrębie branż technologicznych przedsiębiorstwa i założycieli firm opracowujących obiecujące produkty 
  • inwestuje w te przedsiębiorstwa po korzystnych wycenach i na atrakcyjnych warunkach
  • jako czasowy współwłaściciel udziela tym przedsiębiorstwom wsparcia przy stworzeniu i rozwoju biznesu, przy wdrożeniu solidnych procesów biznesowych oraz przy osiągnięciu atrakcyjnej wyceny przedsiębiorstwa.

Przychody bmp pochodzą głównie ze sprzedaży udziałów oraz z opłat za zarządzanie funduszami.

Trzon zespołu pracowników bmp pracuje wspólnie już od roku 1998.

Debiut na GPW16 grudnia 2004 r.

podstrony