Jesteś w: Strona główna » Giełda » BUMECH
Kurs bieżący 0,00
RSS

BUMECH

BUMECH SPÓŁKA AKCYJNA [BMC] Kod ISIN: PLBMECH00012
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  BUMECH

Opis spółki

   ostatnia aktualizacja: 2009-02-05
BUMECH SPÓŁKA AKCYJNA od lat działa w branży maszynowej, specjalizując się w zakresie serwisu, utrzymania ruchu oraz remontach maszyn i urządzeń górniczych. Od 2007 roku zajmuje się również drążeniem wyrobisk podziemnych w kopalniach węgla. Spółka wykonuje także instalacje przemysłowe i urządzenia na rzecz innych gałęzi przemysłu, takich jak np. energetyka zawodowa.

W sektorze serwisu i remontów maszyn BUMECH S.A. funkcjonuje od 2002 roku. Ten obszar działalności jest w przeważającej mierze nastawiony na przemysł wydobywczy, gdyż urządzenia pracujące w wyjątkowo trudnych warunkach pod ziemią wymagają częstych remontów.

Ponadto dla branży maszynowej spółka posiada również ofertę produktową, obejmującą części zamienne wykonywane według dokumentacji własnej lub konkretnego klienta.

W 2007 roku spółka uzupełniła swój wachlarz usług o drążenie wyrobisk podziemnych w kopalniach. Tego typu prace wykonywane są w ramach umów konsorcyjnych z innymi podmiotami – w ich zakresie BUMECH S.A. wykonuje obowiązki utrzymania ruchu energomechanicznego dla wykorzystywanych maszyn i urządzeń, udostępniając również do wykonawstwa robót własny sprzęt, w tym kombajny. Utrzymanie ruchu energomechanicznego obejmuje zarówno serwisowanie i naprawę maszyn, jak i zabezpieczanie materiałów eksploatacyjnych oraz części zamiennych niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania.

Usługi związane z wykonywaniem instalacji przemysłowych i urządzeń były dotychczas świadczone przede wszystkim dla budownictwa energetycznego. Można je jednak z powodzeniem zaadoptować na potrzeby innych gałęzi przemysłu. W ramach tej grupy robót realizowane są także remonty instalacji lub urządzeń oraz ich podzespołów według własnej dokumentacji technologicznej.

Debiut na GPW: 14 stycznia 2009 r.
 
podstrony