Jesteś w: Strona główna » Giełda » CEZ
Kurs bieżący 69,75
RSS

CEZ

CEZ A.S. [CEZ] Kod ISIN: CZ0005112300
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
69,74 69,74 69,98 69,75 +0.01% ↓ 3357 234341 23.08.2017
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Wiadomości o spółce

  CEZ

Sprawdź kontrahenta

Verdict
ZNAJDŹ FIRMĘ » ZAMÓW RAPORT » ODBIERZ E-MAIL

Dostawcą usługi jest VERDICT

Wyszukaj interesującą Cię firmę i zamów pełny raport, który zawiera aktualne, najważniejsze informacje finansowe potrzebne do podjęcia słusznej decyzji przed rozpoczęciem współpracy z kontrahentem, biurem podróży, deweloperem, sklepem internetowym, nowym pracodawcą itp. Raport pozwala także na sprawdzenie Twojej konkurencji.

Opis spółki

  

CEZ: ČEZ to silna spółka założona w 1992 roku przez National Property Fund of the Czech Republic, która do tej pory posiada główny kapitał w spółce. Podstawowa działalność handlowa ČEZ to produkcja elektryczności i jej sprzedaż, plus podrzędne usługi elektryfikacji. W dodatku, spółka wytwarza ciepło, które też transmituje, rozdziela i sprzedaje.

W 2003, ČEZ połączył się z kilkoma regionalnymi dystrybucji spółkami (Severočeská energetika, Severomoravská energetika, Středočeská energetická, Východočeská energetika i Západočeská energetika), w ten sposób powstała Grupa ČEZ, najbardziej znaczący podmiot energetyczny w Centralnej i Wschodniej Europie. Grupa ČEZ należy do dziesięciu największych europejskich spółek energetycznych i jest to najsilniejsza biznesowa jednostka na czeskim rynku elektryczności.

W 2004, Grupa ČEZ  stała się międzynarodową przez nabycie głównego kapitału w trzech bułgarskich spółkach dystrybucyjnych. W dodatku z generowania i rozdzielania elektryczności, Grupa ČEZ  pokrywa szeroki zakres działalności handlowych, najbardziej znaczących, z których to wydobycie surowca, utrzymanie energii generuje możliwości, usługi telekomunikacji, naukę i badania.

Bycie liderem na rynku elektryczności w Centralnej i Wschodniej Europie to kluczowy i strategiczny cel Grupy ČEZ.

Debiut na GPW: 25 października 2006 r.

 

podstrony