Jesteś w: Strona główna » Giełda » CIECH
Kurs bieżący 44,30
RSS

CIECH

CIECH SPÓŁKA AKCYJNA [CIE] Kod ISIN: PLCIECH00018
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
43,40 42,88 44,30 44,30 +1.98% ↓ 53097 2324 28.12.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  CIECH

Opis spółki

  

CIECH SPÓŁKA AKCYJNA jest firmą o sześćdziesięcioletniej tradycji.  Działa na rynkach krajowych oraz międzynarodowych, głównie w branży chemicznej i farmaceutycznej. Początki jej sięgają 1945 roku, kiedy powołano Centralę Importowo-Eksportową Chemikalii i Aparatury Chemicznej Sp. z o.o. W 1952 roku zmieniono nazwę na "Ciech" Centrala Importowo-Eksportowa Chemikalii Sp. z o.o., a w 1995 roku, po przekształceniu w spółkę akcyjną, zarejestrowano Ciech SA. Dzięki dynamicznemu rozwojowi spółka stała się liderem na rynku chemicznym i jedną ze stu największych organizacji gospodarczych w Polsce.

Zakres działalności Ciech SA wraz ze spółkami zależnymi obejmuje produkcję, handel i dystrybucję chemikaliów a także działalność usługową ukierunkowaną na kompleksową obsługę rynku krajowego i zagranicznego. Działalność realizowana jest z udziałem spółek krajowych, spółek zagranicznych oraz zagranicznych przedstawicielstw Ciech SA Spółka prowadzi również własne składy konsygnacyjne i magazyny.

Działalność:

  •  produkcja,
  •  handel i dystrybucja,
  •  usługi.

Jakość oferowanych towarów, wszechstronna znajomość rynku, operatywność w działaniu, a także umiejętność szybkiego reagowania na potrzeby klientów zapewniły Ciech SA silną pozycję. Sieć sprzedaży obejmuje kilkadziesiąt krajów, a towary sprzedawane są do ponad osiemdziesięciu państw. Udało się stworzyć grupę kapitałową nastawioną na rozwój, która kojarzona jest z silnym, przejrzystym kapitałowo koncernem chemicznym, a logo Ciech stało się łatwo rozpoznawalnym symbolem jakości usług na całym świecie.

Ciech SA oferuje swoim partnerom handlowym niemal nieograniczony terytorialnie zasięg świadczenia usług dzięki swoim przedstawicielstwom i spółkom zagranicznym zlokalizowanym w ponad 30 krajach świata. 

Debiut na GPW10 lutego 2005 r.

podstrony