Jesteś w: Strona główna » Giełda » COMARCH
Kurs bieżący 152,00
RSS

COMARCH

COMARCH SPÓŁKA AKCYJNA [CMR] Kod ISIN: PLCOMAR00012
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
150,00 149,50 155,00 152,00 +2.01% ↓ 16683 2504 28.12.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  

COMARCH SPÓŁKA AKCYJNA jest globalnym dostawcą biznesowych rozwiązań IT, które kompleksowo obsługują relacje z klientami i optymalizują działalność operacyjną oraz procesy biznesowe. Głównym atutem firmy jest głęboka wiedza sektorowa, którą przekazujemy naszym klientom w postaci zintegrowanych systemów informatycznych.
 
Najwięksi światowi integratorzy systemów informatycznych w ostatnim czasie podejmowali wiele prób nawiązywania strategicznych relacji z wiodącymi dostawcami systemów informatycznych. Celem takiego działania było oferowanie kompletnych rozwiązań i integrowanie ich na poziomie poszczególnych procesów biznesowych, a tym samym uniknięcie postrzegania jako dostawców rozwiązań obcych.

Z drugiej strony wielu producentów oprogramowania szeroko rozbudowywało kompetencje doradcze i konsultingowe oferowane wokół własnych aplikacji. Comarch od początku swojej działalności kładzie nacisk na dostarczanie światowej jakości aplikacji i profesjonalnych usług, tak aby były jak najlepiej wykorzystane w codziennej działalności klientów. W tym wymiarze, Comarch osiągnął niezwykle mocną pozycję jako dostawca kompletnych rozwiązań informatycznych, wyróżniających się od rozwiązań opartych na standardowych technologiach, aplikacjach i sprzęcie.

Rozwój technologiczny i gwałtownie rosnąca konkurencja stawiają nowe wymagania dla oprogramowania i wdrażanych systemów informatycznych. Aby osiągać sukces, firmy potrzebują rozwiązań technologicznych, które będą stanowiły realne wsparcie dla procesów zarządzania, zredukują koszty operacyjne i nakłady kapitałowe oraz usprawnia relacje z klientami. Tak pojmowana sfera IT jest w stanie umożliwiać firmom osiąganie swoich ambitnych celów biznesowych.

Comarch od momentu założenia 14 lat temu bardzo dynamicznie się rozwija. Stale powiększa grupę zadowolonych klientów, uwzględniając w swojej informatyczno-biznesowej wizji wszystkie powyższe założenia. Dzięki takiemu podejściu dzisiaj jest wiodącą firmą informatyczną Europy Centralnej i Wschodniej. Jego ideą jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych dla kluczowych sektorów gospodarki. Dla swoich klientów na terenie Stanów Zjednoczonych, Europy i Bliskiego Wschodu pracuje ponad 1800 doświadczonych specjalistów i konsultantów. Bazując na najnowocześniejszych technologiach, wiedzy na temat trendów rynkowych i poczuciu odpowiedzialności zrealizował ponad 2000 kompleksowych wdrożeń. Z oprogramowania firmy korzysta ponad 40.000 firm w kraju i zagranicą. Wielu naszych międzynarodowych klientów i analityków uważa Comarch za najlepszy przykład firmy informatycznej z Europy Centralnej, która skutecznie podbija globalne rynki.

Comarch jest producentem innowacyjnych systemów informatycznych dla kluczowych sektorów gospodarki: telekomunikacji, bankowości i finansów, administracji publicznej, dużych przedsiębiorstw oraz sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Szeroki zakres oferty Comarch obejmuje systemy klasy ERP i finansowo-księgowe, systemy CRM i oprogramowanie lojalnościowe, systemy wsparcia sprzedaży i elektronicznej wymiany dokumentów, zarządzanie wiedzą, Business Intelligence, bezpieczeństwo i ochronę danych oraz wiele innych rozwiązań.

Oprócz dostarczania klientom innowacyjnych rozwiązań informatycznych, Comarch koncentruje się na profesjonalnej obsłudze klienta, oraz zapewnieniu usług konsultingowych, doradczych i integracyjnych jako spójnego pakietu, dzięki czemu nasi klienci mogą w pełni korzystać z możliwości oferowanych przez nowoczesne systemy informatyczne. Gwarantujemy kompleksową obsługę wdrożonych rozwiązań oraz ich dopasowywanie do zmieniających się warunków rynkowych i potrzeb klienta.

Strategia rozwoju produktów firmy wspierana jest przez nakłady inwestycyjne na badania i rozwój w wysokości ponad 10 milionów euro rocznie. Koncentrując swoje wysiłki na propagowaniu wiedzy, Comarch organizuje programy badawczo-rozwojowe oparte na współpracy konsultantów, analityków i klientów. Ideą tych programów jest upowszechnianie wiedzy oraz weryfikowanie naszej wizji rozwoju nowych technologii uwzględniając trendy rynkowe. Wysoka jakość produktów i rozwiązań Comarch zapewniona jest poprzez system zarządzania jakością oparty o standardy ISO i CMM.

Debiut na GPW05 maja 1999 r.

podstrony