Jesteś w: Strona główna » Giełda » ELZAB
Kurs bieżący 0,00
RSS

ELZAB

ZAKŁADY URZĄDZEŃ KOMPUTEROWYCH ELZAB SA [ELZ] Kod ISIN: PLELZAB00010
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  ELZAB

Opis spółki

  
ELZAB S.A. jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji szerokiej gamy kas fiskalnych, urządzeń i systemów kasowych, peryferii i akcesoriów służących do rejestracji i zarządzania sprzedażą.

Spółka oferuje:
  • fachowe usługi i doradztwo w zakresie kompleksowego zarządzania magazynem i sprzedażą towarów i usług,
  • kompleksowe dostawy i instalację kas i wyposażenia dodatkowego,
  • integrację systemów rejestracji sprzedaży detalicznej towarów i usług,
  • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na terenie całej Polski poprzez sieć dystrybucji i serwisu,
  • szkolenia w zakresie obsługi sprzedaży,
  • wykonywanie technologicznych badań kompatybilności elektromagnetycznej EMC.

Eksportuje kasy do takich krajów jak Niemcy, Rumunia, Wielka Brytania, Czechy, Słowacja, Ukraina, Rosja, Litwa, Łotwa, Białoruś.

Podstawową ofertę ELZAB S.A. uzupełniają zestawy mobilne dla prowadzących działalność w terenie (ELZAB Partner).

Przedsiębiorstwo jest spółką giełdową, której akcje są notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1998 r.
Od czerwca 2003 firma posiada międzynarodowy certyfikat jakości ISO 9001 (wcześniej posiadała ISO 9002).

Dzięki wysokiej jakości i funkcjonalności kasy zdobyły szerokie uznanie w kraju (ponad 280 tys. sprzedanych urządzeń) i za granicą.

Firma produkuje najwyższej jakości urządzenia elektroniczne, których sprzedaż przynosi akcjonariuszom Spółki godziwy zysk, a ich użytkowanie sprawia satysfakcję klientom i pomaga w ich działalności.

Korzenie Spółki ELZAB S.A. sięgają roku 1969, kiedy to powołany został w Zabrzu oddział zamiejscowy firmy MERA-BŁONIE. W roku 1971 przekształcił się on w Przedsiębiorstwo Doświadczalne Produkcji Urządzeń Peryferyjnych. W roku 1974 powstała z niego firma MERA - ELZAB. W 1992 roku firma uzyskała swoją obecną postać i została przekształcona w jednoosobową Spółkę Akcyjną Skarbu Państwa pod nazwą Zakłady Urządzeń Komputerowych ELZAB S.A.
Spółka znajduje się w grupie kapitałowej włoskiej firmy MWCR S.p.A..

Spółka ELZAB S.A. zajmuje się produkcją urządzeń fiskalnych i ma w tej dziedzinie ogromne doświadczenie, jako że pierwsze kasy komputerowe zostały wyprodukowane w sierpniu 1992 roku na rynek angielski. Urządzenia te zostały dopuszczone do obrotu handlowego w 1993 roku jako pierwsze kasy fiskalne w Polsce. Firma natychmiast rozpoczęła kolejne inwestycje, aby dostosować wielkość produkcji do rosnącego popytu, wynikającego z wprowadzenia przepisów Ministerstwa Finansów.

Wieloletnie doświadczenie Spółki ELZAB S.A. wpływa niewątpliwie na silną pozycję firmy na rynku. Potwierdzają to coroczne raporty Instytutu Rynku Elektronicznego. Wynika z nich, iż ELZAB utrzymuje pozycję lidera wśród kas i drukarek fiskalnych.

Najnowsza historia spółki to dynamiczny rozwój nowych produktów, orientacja rynkowa w zarządzaniu, nowoczesne technologie informatyczne i doskonalenie systemu kontroli jakości, uwieńczone przyznaniem Międzynarodowego Certyfikatu Jakości ISO 9001. Jesteśmy w elicie polskiej branży informatycznej.

Akcje spółki są przedmiotem obrotu na GPW. Receptą na sukces firmy są jasno określone cele, sprawne zarządzanie i wysokie umiejętności pracujących tu ludzi.

Debiut na GPW13 maja 1998 r.
 
 
podstrony