Jesteś w: Strona główna » Giełda » EMCINSMED
Kurs bieżący 0,00
RSS

EMCINSMED

EMC INSTYTUT MEDYCZNY SA [EMC] Kod ISIN: PLEMCIM00017
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  
Podstawowym założeniem w strategii spółki jest objęcie opieką medyczną szpitalną i specjalistyczną ok. 5% populacji mieszkańców Polski (około 2 mln osób) w ciągu najbliższych 10 lat. Obecnie jednostki Emitenta zapewniają opiekę medyczną dla około 200 000 mieszkańców z terenu województwa dolnośląskiego i opolskiego. Cel ten będzie realizowany poprzez rozwijanie sieci szpitali w oparciu o budowanie nowych jednostek na bazie likwidowanych szpitali. Szpitale będą miały przede wszystkim zasięg lokalny.

EMC Instytut Medyczny SA korzystać będzie z przewagi wynikającej z funkcjonowania w zespole szpitali korzystając z efektu synergii dużej części działów mogących świadczyć centralnie usługi dla całej grupy szpitali.

Efekty obranej strategii zostały zweryfikowane w trakcie tworzenia i funkcjonowania obecnych szpitali działających w ramach EMC Instytut Medyczny SA (szpitale w Ozimku k. Opola, we Wrocławiu, oraz w Ząbkowicach Śląskich).

Drugim elementem strategii rozwoju Spółki jest budowa nowych, specjalistycznych szpitali w regionach, gdzie brakuje jednostek świadczących wysokiej jakości usługi medyczne, a występuje na nie zapotrzebowanie.

Emitent rozważa również możliwości rozwoju w kierunku zarządzania placówkami ochrony zdrowia nie działających w ramach sieci EMC, w oparciu o doświadczenia zespołu pracowników zdobyte w trakcie zarządzania jednostkami, które są lub będą działać w sieci.

Zakres działalności firmy obejmuje:
  • Opracowanie projektów koncepcyjnych i architektoniczno-budowlanych w powiązaniu z biznesplanem.
  • Konsultacje i pomoc na etapie rozwoju projektów (tworzenie założeń projektowych, formułowanie programu funkcjonalno-przestrzennego).
  • Pomoc w przygotowaniu biznesplanów przedsięwzięć z sektora usług medycznych.
  • Przygotowanie i nadzór nad realizacją inwestycji obiektów medycznych.
  • Opracowanie materiałów dla promocji inwestycji.

W projektach spółka kładzie nacisk na projektowanie ekonomiczne, tak aby zrealizowane przez klientów obiekty cechowało nie tylko optymalne rozwiązanie funkcji i formy architektonicznej, ale by były one łatwe w eksploatacji oraz przyjazne pacjentom i zatrudnionej kadrze medycznej.

Pracownia jest częścią EMC Instytut Medycznego, będącego operatorem 5 szpitali i 9 przychodni.

To gwarantuje stała bazę konsultantów medycznych, aktualne informacje na temat technologii stosowanych w medycynie, aktualną wiedzę na temat standardów sanitarnych obiektów medycznych - i w efekcie tworzenie projektów dostosowanych do wymagań współczesnego praktykowania medycyny.

Pracownia Projektowa ma na koncie między innymi projekt i realizację Szpitala Specjalistycznego wraz z Przychodnią we Wrocławiu.

 Debiut na GPW17 sierpnia 2005 r.
podstrony