Jesteś w: Strona główna » Giełda » EMMERSON
Kurs bieżący 0,04
RSS

EMMERSON

EMMERSON SPÓŁKA AKCYJNA [EMM] Kod ISIN: PLEMRSN00012
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,04 0,04 0,04 0,04 0.00 % 3 - 28.12.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  
EMMERSON SPÓŁKA AKCYJNA powstała w 1994 roku i jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych polskich firm zajmujących się doradztwem i pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Spółka działa poprzez oddziały w największych polskich miastach, na podstawie licencji uprawniających do pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, zarządzania nieruchomościami oraz uprawnień w zakresie wyceny nieruchomości.

Klientami firmy są osoby prywatne, deweloperzy, firmy, instytucje krajowe oraz wielkie międzynarodowe korporacje. Oferta produktowa dotyczy 5 kluczowych segmentów rynku nieruchomości: nowe inwestycje mieszkaniowe (rynek pierwotny), nieruchomości mieszkaniowe (rynek wtórny), nieruchomości komercyjne, zarządzanie nieruchomościami, wyceny i analizy rynku nieruchomości. Ponadto, firma oferuje doradztwo inwestycyjny i kredytowe, poszukiwanie gruntów pod inwestycje, analizy projektów inwestycyjnych oraz marketing i reklamę nieruchomości.

Spółka zatrudnia łącznie ok. 60 licencjonowanych pośredników w obrocie nieruchomościami oraz (poprzez spółki zależne) zarządców nieruchomości i rzeczoznawców majątkowych.   W ramach grupy, Emmerson S.A. zatrudnia w różnej formie ok. 300 osób tworzących kilkadziesiąt zespołów sprzedaży w poszczególnych segmentach rynku,  w kilkunastu oddziałach na terenie całego kraju.

Strategia działania firmy opiera się na dywersyfikacji oferty. Realizowana jest poprzez rozbudowę grupy Emmerson S.A. o własne oddziały, spółki zależne oraz biura franczyzowe specjalizujące się w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami mieszkaniowymi i komercyjnymi. Preferowane są miasta, w których Emmerson S.A. nie ma jeszcze własnego oddziału oraz miasta średniej wielkości – obecne i dawne stolice województw.

Pośrednicy Emmerson S.A. należą do Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz regionalnych stowarzyszeń w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu  i Trójmieście, które zrzeszone są w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Firma uczestniczy w internetowym systemie wielokrotnego oferowania MLS (Multiple Listing Service), zajmując czołowe miejsca pod względem liczby zgłaszanych ofert nieruchomości.

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect 10 września 2010 roku.
podstrony