Jesteś w: Strona główna » Giełda » FLUID
Kurs bieżący 0,47
RSS

FLUID

FLUID SPÓŁKA AKCYJNA [FLD] Kod ISIN: PLFLUID00017
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,47 0,47 0,49 0,47 0.00 % 9240 4 28.12.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Komunikaty spółki

  FLUID

Opis spółki

  

Początkowym celem działalności przedsiębiorstwa Fluid - Kooperacja Sp. z o.o., które zostało wniesione do Spółki, było wdrożenie nowatorskiej na rynku polskim i światowym, technologii produkcji biowęgla – paliwa odnawialnego dla energetyki. Po kilku latach prowadzonych badań Spółka stała się wyłącznym właścicielem wszelkich praw do wynalazku „Sposób i urządzenie do waloryzacji stałych paliw odpadowych oraz biomasy zwłaszcza dla czystej produkcji energii elektrycznej i ciepła”, zgłoszonego do Urzędu Patentowego w dniu 28 listopada 2003 roku. W dniu 15 grudnia 2009 roku Fluid - Kooperacja Sp. z o.o. otrzymała patent na ww. wynalazek o nr. 204294.W badania nad patentem Fluid S.A. zaangażowane były jednostki naukowe: Politechnika Częstochowska, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy w Katowicach, Politechnika Gdańska oraz Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

W wyniku przeprowadzonych w przedsiębiorstwie prac rozwojowych w kwietniu 2010 zakończono proces przemysłowego wdrożenia prototypu Termolizacyjnego Modułu Odzysku Energii z biomas (TMOE). Technologia TMOE opiera się na wykorzystaniu stałych paliw odpadowych i biomasy do produkcji ekologicznego paliwa – wzbogaconego energetycznie biowęgla marki FLUID . Potencjał innowacyjny biowęgla marki FLUID  to przede wszystkim czystość ekologiczna, wysoka gęstość energii, bardzo dobre właściwości mielenia oraz automatyka i ciągłość produkcji – 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Potencjał innowacyjny biowęgla FLUID to nie tylko odnawialne paliwo dla energetyki o dużej możliwości redukcji CO2, ale również nawóz dla rolnictwa o długim cyklu rozkładu, a w niedalekiej przyszłości być może także paliwo do ogniw węglowych.

podstrony