Jesteś w: Strona główna » Giełda » FORTUNA
Kurs bieżący 0,00
RSS

FORTUNA

FORTUNA ENTERTAINMENT GROUP N.V. [FEG] Kod ISIN: NL0009604859
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  
FORTUNA ENTERTAINMENT GROUP N.V. to największa w Europie Środkowej i Wschodniej grupa oferująca zakłady bukmacherskie (pod względem obrotów w kolekturach). Z przedsiębiorstwa działającego od 1990 roku w Czechach, Fortuna przekształciła się w międzynarodową grupę obecną także na rynkach w Polsce i na Słowacji.

Spółka założycielska - FORTUNA sázková kancelář, a. s. - powstała w 1990 roku w Pradze. Terno, a. s. została założona rok później na Słowacji. W 2005 roku grupa inwestycyjna Penta stała się właścicielem obu spółek i w tym samym roku przejęła polskiego operatora zakładów bukmacherskich - Profesjonał. Wszystkie spółki zostały zintegrowane pod jedną marką.

Grupa konsekwentnie inwestuje w rozwój nowych produktów i ekspansję sieci kolektur. Celem Fortuny jest dostarczanie rozrywki osobom zainteresowanym sportem, śledzącym wydarzenia sportowe i zawierającym zakłady na spotkania swoich ulubionych drużyn i zawodników. Obecnie Fortuna posiada ponad 1300 kolektur w trzech krajach: w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Grupa ustawicznie śledzi zachodzące zmiany regulacyjne i szanse rynkowe pojawiające się w Europie Środkowej oraz Wschodniej. Grupa stworzyła FortunaWin, internetową platformę zakładów wzajemnych i gier losowych, umożliwiającą oferowanie produktów na nowych rynkach, w kolejnych krajach. Obecnie przez internetową platformę zakłady wzajemne i gry losowe oferowane są klientom na Węgrzech.

Debiut na GPW: 28 października 2010 roku.
podstrony