Jesteś w: Strona główna » Giełda » GINOROSSI
Kurs bieżący 0,52
RSS

GINOROSSI

GINO ROSSI SA [GRI] Kod ISIN: PLGNRSI00015
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,52 0,52 0,53 0,52 0.00 % 118153 62 28.12.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  GINOROSSI

Opis spółki

  
Grupa Kapitałowa Gino Rossi obejmuje firmy działające w branży modowej. Ich oferta obejmuje m.in. obuwie (marki Gino Rossi, Vanita, GEOX, SIMPLE), torebki i produkty skórzane (marki Gino Rossi i SIMPLE) oraz odzież damską (marka SIMPLE). Działalność zostanie w przyszłości rozszerzona o odzież męską i inny asortyment.

Gino Rossi S.A. jest czołowym w Polsce dystrybutorem i producentem markowego obuwia. Spółka posiada największą w Polsce sieć sprzedaży obuwia z wyższej i średniej półki. Obejmuje ona obecnie 77 salonów firmowych w Polsce oraz 19 za granicą.
Kompleksowy asortyment obejmuje ekskluzywne obuwie damskie i męskie - wizytowe, weekendowe i codzienne, a także galanterię (torebki, rękawiczki, paski, kurtki skórzane, krawaty) i akcesoria do pielęgnacji obuwia. Kolekcje tworzone są zgodnie z najmodniejszymi światowymi trendami, przy jednoczesnym dostosowaniu do preferencji lokalnych klientów. Spółka współpracuje z najlepszymi włoskimi i polskimi stylistami, projektując własne, unikalne wzory.
Konsekwentnie realizowana strategia rozwoju, oparta na budowie silnych marek i szerokiej sieci salonów firmowych, wysoką jakość i bogactwo asortymentu zapewniła firmie pozycję lidera w segmencie markowego obuwia w Polsce.

Dostępne w ofercie Spółki obuwie sygnowane jest znakami Gino Rossi, G&R, Vanita oraz Geox. Ekskluzywna marka Gino Rossi skierowana jest do klientów ze średniej klasy, preferujących wyszukaną elegancję i prestiż.
Obuwie G&R, o ciekawym wzornictwie i wysokiej jakości, pozycjonowane jest w niższym segmencie cenowym, dla mniej zasobnych klientów.
Vanita jest drugą marką Gino Rossi S.A. która będzie sprzedawana w odrębnej sieci handlowej. Są to buty adresowane do klientów młodych, ceniących modę i aktualne trendy, ale również doceniających dobrą jakość. Docelowo sieć Vanita będzie liczyła około 120 sklepów w Polsce, które zlokalizowane będą w miastach powyżej 75.000 mieszkańców.
Gino Rossi jest również generalnym przedstawicielem w Polsce włoskiej marki obuwia Geox, z oddychającą i pochłaniającą wilgoć podeszwą, dostępnej w sieci salonów Gino Rossi, salonach Geox oraz wybranych sklepach multibrandowych.

Simple Creative Products jest jedną z czołowych polskich firm w segmencie markowej odzieży dla kobiet. Mocną stroną spółki jest wyrafinowane, wyróżniające się na rynku wzornictwo, znana i ceniona marka oraz dobrze rozwinięta własna sieć sprzedaży, obejmująca 34 punkty w atrakcyjnych lokalizacjach.

Debiut na GPW: 26 lipca 2006 r.

 
podstrony