Jesteś w: Strona główna » Giełda » GROCLIN
Kurs bieżący 0,00
RSS

GROCLIN

INTER GROCLIN AUTO SA [GCN] Kod ISIN: PLINTGR00013
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  GROCLIN

Opis spółki

  
Inter Groclin Auto S.A. jest jednym z największych w Polsce producentów wyposażenia i akcesoriów samochodowych. Firma produkuje głównie poszycia foteli samochodowych, foteliki dziecięce do samochodów oraz fotele samochodowe.

Inter Groclin Auto produkuje również meble tapicerowane i poszycia meblowe ze skóry naturalnej i tkanin realizując politykę dywersyfikacji portfela zamowień. Ponad 99% naszych produktów trafia na eksport.

Początki INTER GROCLIN AUTO S.A. sięgają 1977 roku. Była to wówczas rodzinna firma produkująca drobne akcesoria samochodowe. Obecnie Spółka jest liderem w branży produkcji poszyć foteli samochodowych. Twórcą sukcesu firmy jest jej założyciel, prezes i właściciel Zbigniew Drzymała. W latach 1991 95 firma bazowała na kooperacji z polskim przemysłem motoryzacyjnym. Obecnie fundamentem strategii jest rozwój eksportu na europejski rynek motoryzacyjny. Podstawą rozwoju firmy jest ciągły wzrost eksportu. W latach 1997 2001 średnioroczne tempo wzrostu eksportu wyniosło 98,0%, co oznacza średnioroczne podwajanie sprzedaży eksportowej. Obecnie prawie cała produkcja trafia na wymagające rynki Unii Europejskiej. Już prawie 2% całego polskiego eksportu do krajów Unii pochodzi z nowoczesnych zakładów produkcyjnych firmy. W odróżnieniu od innych polskich producentów branży Inter Groclin nie odczuł załamania krajowego rynku motoryzacyjnego dzięki przyjętej strategii lokowania produkcji na rynkach zagranicznych. Aktualnie dominującymi kierunkami eksportu są: Szwecja, Belgia, Holandia, Francja, Niemcy i Portugalia. W całości produkcja trafia na wymagające rynki krajów Unii Europejskiej. Na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych debiutowała w 1998 roku.

W 1977 r. Zbigniew Drzymała otworzył zakład rzemieślniczy działający w branży tapicerskiej. Kontynuował w ten sposób rodzinne tradycje. W latach 1945 1957 bracia Drzymałowie, w tym ojciec Zbigniewa Drzymały prowadzili w Grodzisku Wlkp. zakład tapicersko-skórzany.
Szczególny rozwój działalności gospodarczej firmy nastąpił w latach 1991 1999 w warunkach gospodarki rynkowej. Okres ten charakteryzował stały postęp udokumentowany wzrostem produkcji, rozwojem eksportu oraz wysoką skalą inwestycji przemysłowych.

Silną pozycję firmy, jej markę i prestiż na międzynarodowym rynku motoryzacyjnym zbudował Zbigniew Drzymała poprzez wykreowanie własnej wizji i polityki zarządzania jakością. Dzięki przemyślanej alokacji zysków w długofalowym programie inwestycyjnym przedsiębiorstwo dysponuje najnowocześniejszym potencjałem wytwórczym oraz wzorcową infrastrukturą techniczną i socjalno-bytową. Ustawicznie rośnie zatrudnienie. Firma jest obecnie największym pracodawcą w zachodniej Wielkopolsce - zatrudnia ponad 3100 osób.


Spółka akcyjna Inter Groclin Auto S.A. powstała 3 listopada 1997 roku w drodze przekształcenia spółki z o.o. Dynamiczny rozwój i wzrost przedsiębiorstwa pozwolił na wprowadzenie akcji Inter Groclin Auto S.A. w 1998 roku do publicznego obrotu na rynek równoległy Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Spółka posiada certyfikat Nr 195 zaświadczający o nadaniu godła SPÓŁKA GIEŁDOWA.

  Debiut na GPW24 listopada 1998 r.
podstrony