Jesteś w: Strona główna » Giełda » HYPERION
Kurs bieżący 0,00
RSS

HYPERION

HYPERION SA [HYP] Kod ISIN: PLHPRON00017
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  

Firma funkcjonuje na rynku od 2000 roku. Początkowo prowadziła działalność na terenie 5 miast (Bielsku-Białej, Lublinie, Katowicach i Rzeszowie, Łodzi) rozszerzając stopniowo zasięg na kolejne regiony Polski. W grudniu 2000 r. Spółka uzyskała koncesję na świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz zezwolenie na zakładanie i używanie sieci telekomunikacyjnej wydane przez Departament Zezwoleń i Koncesji Ministerstwa Łączności. W celu przyspieszenia rozwoju Hyperion rozpoczął działania konsolidacyjne - przejęcia i zakupy infrastruktury od innych firm, rozszerzając działalność na ponad 20 miast.


W roku 2005 Hyperion wprowadził pilotażowo usługi telefonii IP w ramach Triple Play oraz rozpoczął przygotowania do wdrożenie technologii WiMAX.

W celu zwiększenia możliwości dostępu do kapitałów niezbędnych do dalszego rozwoju, właściciele Spółki podjęli decyzję o wprowadzeniu Hyperion SA na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Grupa Hyperion działa na szeroko pojętym rynku telekomunikacyjnym, koncentrując się na usługach dostępowych do Internetu, od kilku lat najszybciej rozwijającego się medium masowego.

Grupa Hyperion jest czołowym na polskim rynku, niezależnym dostawcą Internetu w technologii Ethernet. Spółka świadczy usługi telekomunikacyjne za pomocą własnej, szerokopasmowej infrastruktury teleinformatycznej, wykorzystując najnowsze rozwiązania techniczne z dziedziny przesyłu danych w sieciach szkieletowych.

Hyperion kieruje swoje usługi przede wszystkim do klientów indywidualnych. Niemal całość przychodów stanowią pobierane co miesiąc opłaty abonamentowe. Liczba abonentów wynosi w obecnej chwili około 38 tys. Spółka planuje zwiększenie tej liczby do 60 tys. na koniec roku.

Firma operuje przede wszystkim na dużych osiedlach, w 24 miastach centralnej, południowej oraz wschodniej Polski.

Budowana przez Hyperion szybka sieć komputerowa umożliwia tworzenie usług wymagających przesyłu dużej ilości danych w czasie rzeczywistym. Już teraz możliwe jest instalowanie serwerów i systemów realizujących usługi „wypożyczalni” filmów i muzyki, serwerów gier i baz danych wymagających dostępu szerokopasmowego.

Usługi Spółki obejmują przede wszystkim:
- dostęp do Internetu za pomocą własnej, szerokopasmowej infrastruktury teleinformatycznej
- usługi hostingowe, m.in. utrzymywanie stron WWW i umożliwianie korzystania z poczty elektronicznej.
- kreacja stron WWW
- telefonię IP
- usługi serwisowe
- system monitoringu osiedli

 
podstrony