Jesteś w: Strona główna » Giełda » IAI
Kurs bieżący 0,00
RSS

IAI

IAI SPÓŁKA AKCYJNA [IAI] Kod ISIN: PLIAI0000014
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  
IAI SA powstał na skutek przekształcenia spółki jawnej pod firmą: IAI-SYSTEM.COM Fornalski i Muliński Spółka jawna w spółkę akcyjną pod firmą IAI Spółka Akcyjna. Zarejestrowana z dniem 02 kwietnia 2009 r. Początki działalności emitenta sięgają 2000 roku. Pierwszym dużym sukcesem IAI było założenie w 2000 roku portalu muzycznego Hip-Hop.pl, natomiast pierwszy sklep internetowy oparty o oprogramowanie IAI-Shop.com (Skateshop.pl) powstał w 2001 roku jako uzupełnienie portalu Hip-Hop.pl. W 2004 roku wprowadzono system IAI-Shop.com na rynek masowy. Od tego czasu program jest modernizowany i rozbudowywany. W 2008 roku Spółka rozpoczęła sprzedaż aplikacji pomocniczych, które wspomagają integrację danego sklepu z systemami zewnętrznymi (np. dostawcami, hurtownikami lub systemem finansowo - księgowym klienta), masowe zarządzanie ofertą lub prowadzenie sklepu stacjonarnego. Decyzją WZ w czerwcu 2009 roku portal Hip-Hop.pl został sprzedany.

Core-business zdefiniowany jest jako odpłatne dostarczanie aplikacji, consulting, hosting oraz wsparcie dla firm prowadzących handel w Internecie. Klienci płacą nie tylko za utrzymanie sklepu, ale również za wdrożenie, prace przy stronie graficznej sklepu, inne usługi programistyczne oraz szkolenia.

Podstawową usługą jest IAI-Shop.com, czyli platforma do prowadzenia sprzedaży internetowej. Pozwala ona na prowadzenie wielu niezależnych sklepów, na dowolnej ilości rynków, w dowolnej ilości wersji językowych i w oparciu o wiele magazynów.

Ponadto Spółce zgłaszane jest coraz większe zainteresowanie usługami szkoleniowymi z zakresu IAI-Shop.com. Zapotrzebowanie na tego typu usługi będzie wzrastać wraz z rozbudową systemu oraz zdobywaniem coraz większych klientów, w których interesie będzie przeszkolenie licznego personelu z obsługi IAI-Shop.com. Spółka oferuje również aplikacje pomocnicze, które wspomagają korzystanie z IAI-Shop.com i działają w jednej „chmurze” programów, idealnie współpracując ze sobą.

Spółka zadebiutowała na NewConnect 16 grudnia 2009 roku.

 
podstrony