Jesteś w: Strona główna » Giełda » IMPEXMET
Kurs bieżący 0,00
RSS

IMPEXMET

IMPEXMETAL SA [IPX] Kod ISIN: PLIMPXM00019
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
0,00 0,00 0,00 0,00 0.00 % - - 01.01.1970
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  
IMPEXMET jest giełdową Spółką działającą głównie w branży metali nieżelaznych. Posiada ponad 50-letnią tradycję w handlu zagranicznym tymi metalami, ich półfabrykatami oraz łożyskami. Od połowy lat 70-tych przeprowadza transakcje na Londyńskiej Giełdzie Metali (LME). Pod koniec lat 80-tych poszerzył swoją działalność o produkty stalowe. Od 24 czerwca 1997 roku akcje Impexmetal S.A. są notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Misja i strategia:
Misją Spółki konsekwentnie realizowaną przez Zarząd jest ciągłe zwiększanie wartości Spółki i Grupy Kapitałowej. Strategia Zarządu polega przede wszystkim na restrukturyzacji posiadanych aktywów, przeprowadzaniu programów modernizacyjnych i alokacji środków w najbardziej perspektywicznych częściach sektora metali tj. w branżach miedziowej i aluminiowej.

Grupa Kapitałowa:
Impexmetal S.A. zbudował Grupę Kapitałową, w skład której wchodzi około 70 firm, krajowych i zagranicznych, operujących przede wszystkim w sektorze metali nieżelaznych.

IMPEXMETAL został założony w 1951 roku jako państwowe przedsiębiorstwo handlu zagranicznego, specjalizujące się w handlu metalami nieżelaznymi, ich półfabrykatami oraz łożyskami. W połowie lat 70 IMPEXMETAL był pierwszym polskim przedsiębiorstwem handlu zagranicznego, które rozpoczęło działalność na Londyńskiej Giełdzie Metali (London Metal Exchange). Pod koniec lat 80 IMPEXMETAL poszerzył swoją działalność o produkty stalowe. W dniu 1 lipca 1995 roku firma została przekształcona w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa pod nazwą IMPEXMETAL SA.

Od 24 czerwca 1997 roku akcje IMPEXMETAL SA są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie IMPEXMETAL jest jedną z największych w Polsce organizacji o strukturze holdingu produkcyjno-handlowego. Przyjęty w 1998r. i realizowany obecnie program rozwoju Grupy Impexmetal ukierunkowany jest na sektor aluminium oraz półproduktów z miedzi, przy jednoczesnym wychodzeniu z inwestycji nie związanych ze strategicznymi sektorami działalności.

Firma prowadzi działalność na wszystkich kontynentach, utrzymując kontakty handlowe z około 270 partnerami zagranicznymi, jak również ok 1120 firmami polskimi. IMPEXMETAL SA prowadzi działalność handlową na rynkach zagranicznych poprzez zorganizowaną sieć agentów i dystrybutorów oraz 5 spółek zagranicznych, w których jest większościowym lub znaczącym udziałowcem. Główna siedziba firmy zlokalizowana jest w Warszawie, przy ulicy Łuckiej nr 7/9, blisko centrum miasta.

IMPEXMETAL SA jest właścicielem nowoczesnego kompleksu biurowego o powierzchni 10.400 m2, z własną małą poligrafią, centrum elektronicznego przetwarzania danych, salami recepcyjnymi i bankietowymi, kantyną, gabinetami lekarskimi, magazynami, warsztatami, garażami oraz parkingiem na 150 samochodów.

Debiut na GPW24 czerwca 1997 r.

 
podstrony