Jesteś w: Strona główna » Giełda » KINOPOL
Kurs bieżący 11,30
RSS

KINOPOL

Kino Polska SA [KPL] Kod ISIN: PLKNOPL00014
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
11,50 11,00 11,50 11,30 -1.74% ↓ 480 5 17:00
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  KINOPOL

Opis spółki

  

Telewizja Kino Polska to jedyna stacja na świecie, poświęcona promocji polskiego kina. Każdy widz znajdzie u nas coś dla siebie: arcydzieła wielkich mistrzów sąsiadują tu z popularnymi serialami, a kultowe komedie uzupełniają odcinki Polskiej Kroniki Filmowej.

Stacja powstała w 2003 roku z czystej pasji do kina. W roku 2013 obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Choć wciąż się rozwijamy, kilka rzeczy pozostaje u nas niezmiennych: Telewizja Kino Polska szanuje przeszłość polskiego kina, bacznie obserwuje jego teraźniejszość i z ciekawością przygląda się temu, co już za chwilę będzie jutrem filmu.

 Na co dzień staramy się dbać o jakość, rozmach i styl. Przed naszymi kamerami często i chętnie zasiadają najwybitniejsi polscy filmowcy. Poprzez współpracę z Cyfrowym Repozytorium Filmowym wspieramy proces rekonstrukcji polskich filmów, a odnowione tytuły regularnie goszczą na naszej antenie.

Mimo że większość naszej ramówki wypełniają produkcje polskie, czasem decydujemy się na sentymentalne powroty do przeszłości w oparciu o tytuły z innych kinematografii. Właśnie z tego powodu znajdziecie u nas radzieckie filmy SF albo kultowe seriale z bratniej Czechosłowacji: „Kobietę za ladą”, „Szpital na peryferiach” czy „Arabelę”.

Jesteśmy dostępni w całej Polsce, w największych sieciach kablowych i na wszystkich platformach cyfrowych. Mimo że działamy na rynku komercyjnym, bliżej jest nam do poczucia społecznej i kulturowej misji, kojarzonej z mediami publicznymi.

Telewizja Kino Polska kocha kino, kultywuje związaną z nim tradycję i przed telewizorami z powodzeniem łączy pokolenia – od seniorów po najmłodszych!

Debiut na GPW27 maja 2011 r.

podstrony