Jesteś w: Strona główna » Giełda » MENNICA
Kurs bieżący 20,00
RSS

MENNICA

MENNICA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA [MNC] Kod ISIN: PLMNNCP00011
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
19,40 19,00 20,00 20,00 0.00 % 99288 1939 28.12.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  MENNICA

Opis spółki

  

Od 250 lat jesteśmy liderem w produkcji monet i numizmatów. Mimo to stale poszukujemy nowych szans na rozbudowę naszego portfolio. Dzięki tej strategii znajdujemy się obecnie w pierwszej trójce najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, co pozwala nam skutecznie promować markę Mennicy Polskiej w najodleglejszych zakątkach globu. Produkowane przez nas monety zdobywają prestiżowe wyróżnienia w najważniejszych konkursach branżowych. Jesteśmy producentem monet obiegowych i kolekcjonerskich dla Narodowego Banku Polskiego.

Zaspokajamy również potrzeby krajowe na produkcję pieczęci urzędowych i herbowych. Wytwarzamy najwyższej jakości insygnia władzy samorządowej oraz medale okolicznościowe, które dzięki współpracy z wykwalifikowanymi artystami postrzegane są jako prawdziwe arcydzieła sztuki menniczej.

Jesteśmy jedynym producentem złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. W ramach Grupy Kapitałowej uczestniczymy również w obrocie metalami szlachetnymi. Zachęcamy Państwa do zakupu naszych produktów zarówno w punktach sprzedaży bezpośredniej, jak i za pośrednictwem nowoczesnych i bezpiecznych platform internetowych.

Debiut na GPW07.04.1998 r.

podstrony