Jesteś w: Strona główna » Giełda » MERCATOR
Kurs bieżący 15,70
RSS

MERCATOR

MERCATOR MEDICAL SA [MRC]
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
15,15 15,05 15,70 15,70 +3.63% ↓ 502 8 19.10.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Opis spółki

  

MERCATOR MEDICAL  SA - producent rękawic medycznych i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku. Działa na rynku Polski, Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji.

Produkty dostępne są na wszystkich kontynentach.

W skład Grupy Mercator Medical wchodzą: polska spółka-matka Mercator Medical S.A. i spółki zależne, z których najważniejsze to: Merkator Medikal TOB na Ukrainie, Mercator Medical s.r.l. w Rumunii, Mercator Medical OO z siedzibą w Rosji i Mercator Medical (Thailand) Ltd. w Tajlandii, oddziały Mercator Medical S.A. na Węgrzech oraz w USA.

Europejska część Grupy skupia się na promocji i sprzedaży jednorazowych wyrobów medycznych, głównie rękawic, opatrunków, odzieży jednorazowego użytku i obłożeń pola operacyjnego. Ma zorganizowaną dystrybucję w Czechach i na Słowacji oraz partnerów handlowych w Rosji, Bułgarii, Serbii, Gruzji, Litwie, Białorusi i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Część azjatycka koncentruje się na produkcji i sprzedaży kontenerowej rękawic diagnostycznych, dedykowanych dla stomatologów, weterynarzy i innych pracowników służby zdrowia. Mercator Medical (Thailand) Ltd. pozyskuje  kontrahentów z całego świata.

Zarząd Mercator Medical S.A., będący jednocześnie koordynatorem działań pozostałych spółek zależnych, wraz z najważniejszymi działami wspierającymi obsługę Grupy znajduje się w Krakowie.

 

Centrum logistyczne i biuro handlowe Mercator Medical S.A. mieszczą się w Brześciu Kujawskim. Pierwsze z nich pełni funkcję magazynu buforowego dla części dostaw do dystrybucyjnych spółek zagranicznych i jednocześnie odpowiada za realizację zamówień płynących z rynku polskiego i rynków zagranicznych. Biuro handlowe zajmuje się profesjonalną i kompleksową obsługą klientów, zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Debiut na GPW17.01.2014 r.

podstrony