Jesteś w: Strona główna » Giełda » MILKPOL
Kurs bieżący 1,10
RSS

MILKPOL

MILKPOL SPÓŁKA AKCYJNA [MLP] Kod ISIN: PLMLKPL00012
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
1,03 1,03 1,10 1,10 +4.76% ↓ 6305 7 28.12.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Komunikaty spółki

  MILKPOL

Wiadomości

  MILKPOL

Opis spółki

  
Głównymi produktami spółki MILKPOL SPÓŁKA AKCYJNA są wyroby świeże, pasteryzowane, typu: mleko, śmietany, śmietanki, twarogi, serki, kefir, jogurt i masełka smakowe. Spółka oferuje swoje produkty na rynku lokalnym. Milkpol rozpoczął działalność w 1991 roku, gdy została zakończona budowa zakładu. W kolejnych latach trwał ciągły rozwój przedsiębiorstwa. W 2003 roku zakończona została kolejna rozbudowa zakładu oraz modernizacja pomieszczeń socjalnych i hali produkcyjnej w celu spełnienia wymogów Unii Europejskiej.

Od momentu pojawienia się możliwości skorzystania z dofinansowania inwestycji z funduszy unijnych, Emitent podejmował działania mające na celu ich pozyskanie. Zaowocowało to przyznaniem w 2003 roku dofinansowania ze środków pomocowych funduszu SAPARD, oraz w 2005 roku dofinansowaniem realizacji projektu w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”. Ponadto, w 2004 roku w firmie ustanowiono Zakładowy System HACCP, który w roku następnym uzyskał certyfikat stanowiący potwierdzenie spełniania wymagań, stawianych przez Unię Europejską dla przedsiębiorstw, których zakres funkcjonowania skupia się na przemyśle spożywczym.
 
Obecnie produkty spółki sygnowane marką „Czarnocin”, sprzedawane są na terenie województwa łódzkiego, w tym Łodzi, Zgierza, Piotrkowa Trybunalskiego, Pabianic, Tomaszowa Mazowieckiego oraz na terenie Częstochowy.
 
Spółka zadebiutowała na NewConnect 14 listopada 2008 roku.

 
podstrony