Jesteś w: Strona główna » Giełda » ORBIS
Kurs bieżący 85,11
RSS

ORBIS

ORBIS SA [ORB] Kod ISIN: PLORBIS00014
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
85,06 85,06 86,99 85,11 -1.03% ↓ 3376 290089 17.08.2017
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  ORBIS

Sprawdź kontrahenta

Verdict
ZNAJDŹ FIRMĘ » ZAMÓW RAPORT » ODBIERZ E-MAIL

Dostawcą usługi jest VERDICT

Wyszukaj interesującą Cię firmę i zamów pełny raport, który zawiera aktualne, najważniejsze informacje finansowe potrzebne do podjęcia słusznej decyzji przed rozpoczęciem współpracy z kontrahentem, biurem podróży, deweloperem, sklepem internetowym, nowym pracodawcą itp. Raport pozwala także na sprawdzenie Twojej konkurencji.

Opis spółki

  
ORBIS SPÓŁKA AKCYJNA to największa w Polsce firma hotelowa, operująca siecią ponad 60 hoteli, które oferują blisko 11 tysięcy pokoi. Posiada także udziały w spółkach zajmujących się wynajmem i leasingiem samochodów.

Partnerem strategicznym Orbis jest firma Accor, pod której markami: Sofitel, Novotel, Mercure, Ibis i Etap działa większość hoteli Grupy Orbis. Accor to wiodący na świecie operator hotelowy i lider rynku europejskiego, zarządzający 4 100 hotelami, które oferują blisko 500 tysięcy pokoi w 90 krajach.

Hotele Grupy Orbis są atrakcyjnie zlokalizowane – w centrach miast, przy ważnych węzłach komunikacyjnych jak lotniska czy dworce, a także w miejscowościach turystycznych. Oferują usługi w standardach od pięciu do jednej gwiazdki, dając tym samym gościom możliwość komfortowego wyboru.

Rok 2010 przyniósł znaczące zmiany w strukturze Grupy Kapitałowej Orbis, które podkreśliły koncentrację Grupy na jej podstawowym biznesie – hotelarstwie. Sprzedana została spółka PBP Orbis, prowadząca działalność touroperatorską i biura podróży pod marką Orbis Travel, oraz Interbus, zarządzająca siecią międzynarodowych przewozów autokarowych. Transakcje te oznaczają wycofanie się Orbisu z tych segmentów rynkowych, co pozwoli na lepsze wykorzystanie zasobów i wiedzy w branży hotelowej.

Debiut na GPW20.11.1997 r.
podstrony