Jesteś w: Strona główna » Giełda » ORPHEE
Kurs bieżący 1,13
RSS

ORPHEE

ORPHEE SA [ORP] Kod ISIN: CH0197761098
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
1,13 1,09 1,13 1,13 0.00 % 594 1 17:00
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  ORPHEE

Opis spółki

  
Orphee SA, firma z sektora ochrony zdrowia z siedzibą w Genewie, jest pierwszym szwajcarskim emitentem, który zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Po dzisiejszym debiucie na obu rynkach akcji GPW notowanych jest 50 zagranicznych spółek (42 na Głównym Rynku oraz 8 na rynku NewConnect) z kilkudziesięciu krajów. Wśród nich najliczniejsze są spółki z Ukrainy, Czech, Izraela, Bułgarii i Wielkiej Brytanii. Reprezentacja zagranicznych emitentów na GPW obejmuje większość sektorów, z dużą liczbą spółek z branży rolniczej i spożywczej, a także nieruchomości.

Orphee SA jest szóstą spółką spoza Polski, która wprowadziła swoje akcje na GPW w 2012 r. (pięciu zagranicznych emitentów, którzy zadebiutowali przed nią pozyskało łącznie 32,5 mln zł) i drugim zagranicznym debiutantem w 2012 r. na rynku NewConnect. Emitent jest przy tym 422. spółką notowaną na alternatywnym rynku akcji GPW oraz 81. debiutantem na tym rynku w 2012 r. Spółka zapowiada przeniesienie się na główny parkiet GPW w perspektywie roku.

Na rynku NewConnect zadebiutowało 16.600.000 akcji spółki, w tym: 10.000.000 „akcji starej emisji” i 6.600.000 „akcji nowej emisji”. Działalność Orphee SA związana jest z produkcją i dystrybucją wyrobów mających zastosowanie w klinicznych segmentach biochemii, hematologii, serologii oraz aparaty diagnostyczne i analizatory do realizacji testów laboratoryjnych (wykorzystywanych w medycynie i weterynarii) a także systemy próżniowego pobierania krwi. Firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybutorów działających w ponad 100 krajach i jest liczącym się podmiotem na światowym rynku diagnostyki in vitro.

Przedmiot działalności

Emitent produkuje i dystrybuuje wyroby mające zastosowanie w klinicznych segmentach biochemii, hematologii, serologii oraz aparaty diagnostyczne i analizatory do realizacji testów laboratoryjnych (wykorzystywanych w medycynie i weterynarii) a także systemy próżniowego pobierania krwi.

Obecnie Orphée SA dysponuje międzynarodową siecią dystrybutorów działających w ponad 100 krajach i jest liczącym się podmiotem na światowym rynku diagnostyki in vitro.

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect 3 grudnia 2012 roku.
podstrony